To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Lampard: Na nejvyšší úrovni můžu hrát ještě roky

Frank Lampard se inspiroval jinými hráči Premier League a chce pokračovat v kariéře, dokud mu to tělo dovolí a je hladový po vyhrávání trofejí s Chelsea.


Frank Lampard tvrdí, že stále má v sobě dost na to, aby ještě léta hrál na nejvyšší úrovni. 33letému středopolaři zbývají 2 roky do vypršení smlouvy a cítí, že je v natolik dobré kondici, že může smlouvu ještě prodloužit o jeden či více let. Lampard také řekl podobně jako Ryan Giggs, že hráči po třicítce mohou pokračovat v kariéře na nejvyšší úrovni.

Myslím si, že se otázka věku změnila. Lidé jsou schopni vás rychle odepsat, jakmile dosáhnete 30 let, ale pro některé hráče to jsou nejlepší roky. Ryan Giggs v 37 letech byl ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti nám úžasný, a v jiných zápasech také. Když se o sebe dobře staráte, máte motivaci, která je velmi důležitá, znáte své tělo, děláte správné věci, potom můžete zažít svá nejlepší léta v době, kdy je vám přes 30,“ řekl Lampard pro The Sun.

„Je tady skvělá směs věcí. Miluji hraní, miluji sport a ten základní důvod, proč chodíte ven hrát fotbal. A také miluji ty krámy, které k vám přicházejí, když jste na vrcholu. Fotbalu bych si užíval, i kdyby to bylo na úrovni nedělní ligy, ale miluji tu nemilosrdnou mentalitu Premier League, kde se musíte držet v nejlepší formě a pokud z ní vypadnete, neprosadíte se. Tím se řídím, rád hraji na vrcholu,“ pokračoval Frank.

Ale když hrajete v klubu jako je Chelsea, máte velkou konkurenci. Věci se mění z roku na rok, hráči přicházejí a odcházejí, nebo přijdou mladíci z juniorky a vy musíte zůstat v nejlepší formě,“ dodal.

Lampard byl součástí sestavy Chelsea ještě předtím, než se v roce 2003 stal Roman Abramovic majitelem klubu, ale tvrdí, že má stále stejný hlad po úspěchu jako při svém příchodu. Frank také vyjádřil zklamání z loňské sezóny a řekl, že úspěch United motivuje Blues se vrátit na první pozici i pod André Villas-Boasem.

Myslím si, že nás to motivuje. Zažili jsme tady 6 nebo 7 skvělých sezón, ve kterých jsme vyhráli mnoho trofejí. Není možné každý rok vyhrávat, žádný tým to nedokáže. Samozřejmě je to zklamání, ale musíte hledět kupředu. Ve stejnou dobu je to skvělou motivací, protože jakmile jednou vyhrajete, začnete chtít více,“ řekl Lamps pro Chelsea Magazine.

Když sledujete kohokoli jiného, jak oslavuje, je to pro vás obrovská motivace, takže letos to bude rozdílné uvnitř týmu a vedení oproti loňsku,“ vysvětlil.

Jsem sám sebou. Chci se opět a opět zlepšovat a chci mít dobrou sezónu. Chci samozřejmě mít sezónu bez zranění a něco vyhrát. Každoročně mám stejný postoj. Jakmile jste měsíc mimo, chcete se rychle vrátit a něco pro klub vyhrát.“ Pokračoval hráč s číslem 8 na dresu.

„Když zestárnete, chápete, že jednou přijde konec, takže se snažím užívat si to a konec oddálit. Pokusím se pokračovat s hraním a být schopný přispívat k úspěchům klubu tak dlouho, jak jen to bude možné. Cítím se svěží. Loni jsem zmeškal předsezónní přípravu kvůli zranění a nyní je příjemné se vrátit zpět bez takovýchto těžkostí.“ Zakončil Lampard


20:58:01 - 03.08.11 - Zzepa - Mužstvo - 2598x