Report: Chelsea 2:0 Aston Villa

Šest zápasů, šest vítězství, šest čistých kont. Taková je bilance Chelsea po dnešním zápase, kdy po výhře 2:0 nad Aston Villou získala svou první trofej pod velením Andrého Villas-Boase.
Branky: 1. McEachran, 59. Torres
ŽK: 93. Malouda - 28. Albrighton
Rozhodčí: Mike Dean
Diváci: 40 000 (vyprodáno)
Sestavy:
Chelsea(4-3-3): Čech - Bosingwa, Ivanovic (46. Alex), Terry(89. Chalobah), Zhirkov(59. Aanholt) - Lampard(88. Kalou), Mikel, McEachran(72. Benayoun) - Sturridge(59. Drogba), Anelka(59. Torres), Malouda

Aston Villa(4-3-3):  Given - Young, Warnock, Dunne(83. Clark), Collins - Delph(73. Makoun), Petrov (c)(73. Gardner), Albrighton(46. Heskey) - Ireland(61. Bent), Delfouneso(61. Bannan), Agbonlahor.

Průběh zápasu:
1.poločas
Trvalo to jen 33 sekund a Chelsea se dostala do vedení. V první minutě Anelka vystřelil na Shay Givena, ten střelu jen vyrazil, kde stál Malouda, a mohl dávat gól téměř do prázdné brány, ale Given se krásně natáhl a vyrazil míč před sebe, kde byl na správném místě Josh McEachran, který se s míčem nepáral a napálil míč pravou nohou pod břevno. 1:0

Prvních 10. minut Chelsea hrála velmi pohledný, útočný fotbal, který se každému divákovi musel líbit.

Ve 14. minutě přidal Anelka druhou branku, ale byl mu odmáván velmi těsný ofsajd.

Ve 22. minutě předvedl pěknou individuální akci Sturridge, ale jeho střela pravačkou mířila vedle branky.

Ve 24. minutě přidala Chelsea další branku, ale opět z ofsajdu, když po přímém kopu se míč zastavil mezi hráči, Anelka posunul míč Mikelovi, který sice branku dal, ale bohužel neregulérní.

Chelsea poté polevila, držela míč na vlastních kopačkách, a tak kontrolovala hru. Těsně před poločasem hlavičkoval ještě z rohu Terry, ale to problém Givenovi neudělalo.

2. poločas
Do druhého poločasu nastupovala Chelsea jen s jednou změnou, když odešel ze hřiště Ivanovic, kteréme se přihodilo nějaké malé zranění, a za něj nastoupil Alex, který naopak po zranění kolene nastoupil do zápasu. Aston Villas od druhé půle přešla z rozestavení 4-3-3 na 4-4-2.

První šanci druhého poločasu měli hosté, když po rohu střílel z voleje Petrov. Zeď těl ale neprostřelil. Na druhé straně po rohu Maloudy vyslal Terry další nebezpečnou hlavičku, jenže u tyče stál Heskey, který odvrátil míč z nebezpečí.

V 58. minutě byl v dobré šanci Lampard, jeho hlavičku vyrazil Given a následnou dorážku Sturridhe nezvládl a mířil hodně vysoko.

V 59. minutě se André rozhodl vystřídat tři hráče a ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí. Hned po autu si vzal míč Malouda a z necelých 30 metrů chtěl pokusit paní štěstěnu, jenže podklouzl a míč mířil mimo bránu, kde ovšem stál Fernando Torres a krásnou tečí placýrkou nedal Givenovi šanci. Byl to první Torresův dotek s míčem. 2:0

V 70. minutě měl po pěkném uvolnění jeden na jednoho Torres, na jeho střelu po zemi ale Given zareagovat dokázal a vykopl míč do bezpečí.

Do dobré šance se v 73. minutě dostal Darren Bent, ale pod nátlakem Terryho nezamířil přesně a míč letěl nad Čechovu bránu.

V 84. minutě měl šanci Emil Heskey, jeho střelu z velkého vápna, která skončila kousek od pravé tyčky, Čech kontroloval.

Chelsea v závěru kontrolovala hru a spíše si nahrávala na vlastní polovině. Pro Andrého to tedy znamená 6 vítězství ze 6 utkání a jako bonus žádná obdržená branka. Po dnešní výhře ještě navíc dostala Chelsea trofej za vítězství v Barclays Asia Trophy. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Frank Lampard.

Chelsea se teď vrátí do Londýna, kde bude pokračovat v přípravě na Premier League. Příští sobotu pojedou do Glasgow, kde je bude čekat poslední přípravný zápas s tamními Rangers.

17:25:54 - 30.07.11 - EQUULUS - Mužstvo - 4193x