Report: Thailand All Stars 0:4 Chelsea

Chelsea po skvělém výkonu ve druhém poločase vyhrála nad výběrem Thajska vysoko 0:4 a může se tak radovat z dalšího vyhraného utkáná bez obdržené branky.
Thailand All Stars 0:4 Chelsea
Branky: 37. Lampard, 50. Bosingwa, 52. Ivanovic, 73. Malouda
ŽK: 88. Florent
Diváci:  65 000 (vyprodáno)

Sestavy:
Thailand All Stars:
Tanganurat - Prakopkong, A.Dos Santos(89. Jitsawad), Onmo(53. L.Dos Santos), Kumbe(43. Tatong) - Acheampong(53. Kushida), Chaiman(53. Sriha), Khonchan(53. Wangsawat), Siaka - Florent(89. Chutong), Iamwiroj

Chelsea:
Čech(46. Hilario,73.Blackman) - Bosingwa(63.Ferreira) , Ivanovic(80. Chalobah), Terry(63. Rajkovic) , van Aanholt(63. Cole) - Lampard(63. Benayoun), Mikel(80. Clifford), McEachran(63. Zhirkov) - Anelka(63. Kalou), Torres(63. Drogba), Sturridge(63. Malouda)

Průběh zápasu
1. poločas
První poločas začal jako všechny předchozí přípravné zápasy Chelsea. Pomalejší, nudná a nezáživná hra štřídala velmi zřídka nějakou akci Chelsea. V 9. minutě střílel na bránu Anelka, ale jeho střelu bez problémů chytl Tanganurat.

Tak se hrálo až do 39. minuty, Chelsea držela míč na kopačkách, ale hráči stáli a nikdo se nenabízel. Nejčastěji se pokoušel zakončovat Anelka, jeho střela buď minula branku nebo brankář bez problémů zakročil a nebo zasáhla obrana.

Ještě za zmínku stojí šance ze 30. minuty, kdy se k odraženému míči dostal van Aanholt, ale z nadějné pozice přestřelil bránu, ne-li i stadion.

Jako by se na to Frank Lampard nemohl dívat, a tak vzal v 39. minutě míč a z necelých 20 metrů zamířil přízemní střelou přesně. 0:1

2. poločas
Hráči do druhého poločasu vstoupili, jako by byli obživeni živou vodou. Všichni hráči běhali, nabízeli se a hned to šlo poznat. Hra Chelsea se změnila o 150%.

Již v 50. minutě z pravé strany centroval míč José Bosingwa. Jehož centr byl ale nepřesný a mířil nad hlavu brankáře, ten ale míč nezachytil ani nevyrazil, a proto míč zapadl až do sítě. Na tabuli se měnil stav  - 0:2

Netrvalo to ani dvě minuty, Branislav Ivanovic si nejdříve dal narážečku s Mikelem a poté s Lampardem a běžel úplně sám na bezmocného gólmana Tanganurata. Ivanovic tedy v 52. minutě chladnokrevně poslal míč podél jeho těla po zemi k tyči a slavil třetí gól Chelsea. 0:3

Poté přišla série šancí domácích, kdy se pořádně zapotil Hilario. V 59. minutě po chybě McEachrana u rohového praporku vyrazil nebezpečnou střelu Tatonga, za kterou přišla další nebezpečná střela, ale Hilario si počínal mazácky.

V 63. minutě po faul Aanholta kopal výběr Thajska přímý kop asi z 20 metrů. Hilário opět předvedl svůj postřeh a vyrazil míč na roh.

Pak se ale ujala role Chelsea, držení míče bylo úctyhodné. V 73. minutě z toho vyústila čtvrtá branka pro svěřence Andrého Villas-Boase. Když krásnou českou uličkou našel Ashley Cole Florenta Maloudu, který levou nohou nedal golmanovi domácích sebemenší šanci. 0:4

V 82. minutě se z dorážky do brány radoval ještě Didier Drogba, ale byl mu odpískán ofsajd. Po opakovaném záběru jsme mohli vidět, že se v žádném případě o ofsajd nejednalo, a tak Chelsea byla ochuzena o jednu branku.

Až do konce zápasu Chelsea kontrolovala hru, občas přišla nějaká pěkná akce, která skončila buď mimo nebo v náruči golmana Thajska.

Vyjádřete se v komentářích, jak se Vám zápas líbil.

15:24:06 - 24.07.11 - EQUULUS - Mužstvo - 4125x