To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce: Zlepšujeme se

André Villas-Boas po čtvrteční výhře 1:0 proti výběru Malajsie přiznal, že jeho tým trápí nízká efektivita před bránou soupeře. Na druhou stranu také viděl známky zlepšení od předešlých zápasů.


Chelsea prazila výběr Malajsie 1:0 po vlastním gólu malajsijského brankáře, kdy se mu po přímém kopu Didiera Drogby odrazil míč od tyče do zad a putoval za brankovou čáru. Míč ji nejspíše nepřešel celým svým objemem, ale rozhodčí branku uznal. Chelsea měla již před tím nespočet šanci na otevření skóre zápasu, žádnou však nevyužila. Hráči Malajsie si za celý zápas vytvořili jen dvě slibné šance, žádnou ale nevyužili a Chelsea doposud v přípravě neobdržela žádnou branku.

Nesmíme zapomenout na horko a podmínky, jaké během zápasu panovaly. Je jasné, že výhra 1:0 je málo, protože jsme měli několik dobrých příležitostí,“ řekl po zápase André Villas-Boas. „Na konci jsme měli několik dobrých momentů vyplývajících z toho, co děláme na trénincích. Věci pro nás vyplývají podle našich cílů během přechodu do útoku a hry bez míče,“ pokračoval.

Samozřejmě, že jsme mohli vstřelit více gólů, protože jsme měli mnoho šancí, což je pro nás dobrým znamením, ale nejdůležitější pro nás je, neustále se zlepšovat jako tým. Také malajský brankář předvedl skvělé vystoupení.“

Portugalský manažer také nechtěl komentovat, zda míč přešel přes brankovou čáru. Řekl, že se netrápí tím, že jeho hráči nestřílejí mnoho branek v tomto letním období, dokud nerozpozná, že bude potřeba zlepšení.

Získávání sebevědomí střílet branky přichází s tréninkem a bez trpělivosti to nepůjde,“ řekl André. „V Chelsea jsme připravení být s našimi útočníky trpěliví, protože nejdůležitější věcí pro nás je vyhrávat týmově. Nechávám věcím volný průběh. V Chelsea je obrovská konkurence a hráč podávající nejlepší výkony na trénincích půjde hrát zápasy a doufám, že to pomůže týmu být úspěšný,“ pokračoval maldý Portugalec.

S vysokou intenzitou tréninků, které trvají 90 minut, často dvakrát denně a v asijském horku, André nechal každého hráče na trávníku maximálně 45 minut. Také v blízké budoucnosti nevidí důvod nechat někoho hrát 90 minut, takže systém dvou poločasových sestav nejspíše uvidíme i v dalších zápasech.

V prvním poločase jsme hráli hodně ze strany na stranu a nemohli jsme najít dostatek možností pro kolmou přihrávku dopředu.“ řekl André Villas-Boas. „V druhé půli jsme konečně našli více prostoru pro kolmé přihrávky a přešli jsme k systému 4-4-2 s Anelkou na vrcholu diamantu pod Sturridgem a Drogbou a poté už tam byl prostor který jsme se snažili najít, a vytvrořili jsme si tak několik dalších příležitostí. Pro Anelku to nebyla jeho pozice, ale již v minulosti ji několikrát hrál,“ pokračoval lodivod Blues.

Snažíme se vytvořit nový způsob naší hry a to se vám nepodaří za pouhé tři týdny. Je to náš cíl a také výzva věřím, že nám to v budoucnu bude fungovat. 4-3-3 je pro nás moderní systém a my se snažíme spojit. Hráčům to přineslo mnoho nových informací a oni jsou úžasní, že dokáží vstřebat tolik nových názorů ve velmi krátkém čase.“ Řekl.

André také předpovídá skvělou budoucnost mladičkému stoperovi, Nathanielu Chalobahovi, který odehrál 45 minut a přispěl svým výkonem k nule v kolonce obdržených branek Londýnského klubu. „Nathaniel je velmi mladý, ale již nyní je jeho výkon na vysoké úrovni. Nyní si může začít budovat velmi úspěšnou kariéru, ale v 16 letech nemůžete vědět jak na tom budete v 25 letech nebo během celé vaši kariéry, ale pevně věřím, že mu vše dopadne dobře.“

„Myslím si, že má své místo v budoucnosti Chelsea, protože ukazuje, že má dostatek kvality a vyzrálosti na to, aby byl skvělým stoperem,“ dodal André Villas-Boas na závěr.


16:10:00 - 22.07.11 - Zzepa - Mužstvo - 2375x