To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Mé oblíbené zápasy: Ashley Cole

V klasické rubrice se nyní na řadu dostal levý bek Blues Ashley Cole, který jako oblíbený odehraný zápas vybral výprask Wiganu, jako shlednutý pak patří do doby, kdy byl ještě členem mládežnického výběru Arsenalu.

OBLÍBENÝ ODEHRANÝ ZÁPAS:

Při této otázce se Ashley Cole zamyslel a vybral si ne příliš starý zápas. Oblíbeným odehraným zápasem je totiž závěrečný duel Premier League ze sezony 2009/10 proti Wiganu, který si zmíněný soupeř bude dlouho pamatovat, neboť utrpěl nemalý výprask.

Roberto Martinez tehdy na Stamford Bridge přijížděl jako možný spasitel Manchesteru United, protože pouze vítězství by nám zaručilo titul a pozdější double. Z trenéra, který měl být v Manchesteru opěvován, jelikož mohl tamním United zajistit titul, se stal „zpráskaný pes“. Domácí výhra 8:0 mluví za vše.

Poslední gól zápasu navíc vstřelil Ashley Cole osobně. Half-volej z kopačky Joa Colea tečoval a míč si pod brankářem hostí našel cestu až do sítě. Hattrickem se blýskl Didier Drogba.

Při zmíněné otázce oblíbeného odehraného zápasu tedy odpověděl: „Musím říct poslední ligový zápas sezony 2009/10. Vítězství 8:0 proti Wiganu, které nám zajistilo titul, bylo něco opravdu speciálního,“ zavzpomínal Cole.

 „V onom zápase jsem navíc i skóroval, což ho pro mne učinilo ještě speciálnějším a nezapomenutelnějším. Jaký to způsob zakončení sezony…“


OBLÍBENÝ SLEDOVANÝ ZÁPAS:

Cole byl v té době ještě mladíkem čekajícím na debut v dresu Arsenalu, odkud na Stamford Bridge později za velmi diskutabilních podmínek přestoupil, když viděl zápas, který nyní zvolil jako tím nejoblíbenějším, který mohl kdy vidět.

Zmíněné utkání se odehrálo roku 1998 ve Wembley, kdy jeho tehdejší tým z Londýna nastoupil k finále FA Cupu proti Newcastlu. V té době byl Cole členem mládežnického výběru Arsenalu a zápas tak mohl sledovat přímo z hlediště stadionu.

Mohl tak naživo vidět dalšího hráče, který nyní obléká modré barvy dresu Chelsea, jak zpečeťuje účet zápasu na 2:0 pro Gunners.

Nicolas Anelka vstřelil rozhodující druhý gól zápasu po krásné kontrole a vedení míče Raye Parloura. Úvodní gól zápasu již měl na svědomí Marc Overmars po líbivé přihrávce Emmanuela Petita.

„Můj oblíbený shlédnutý zápas bylo vítězství Arsenalu proti Newcastlu ve finále FA Cupu v roce 1998,“ sdělil Cole fakt, který díky tomuto obohacenému textu již fakticky znáte.

„Tehdy hrál za Arsenal i Nicolas Anelka a skóroval, skončilo to 2:0.“

„Zápas jsem viděl přímo ve Wembley, protože jsem tehdy byl mládežnickým hráčem klubu a musím říct, že to byl skvělý den. Byl jsem tehdy poprvé ve Wembley, bylo krásně a teplo a Arsenal vyhrál, takže to pro mě byl povedený den se vším všudy,“ prozradil.


09:06:00 - 26.06.11 - Petric32 - Rubriky - 2970x