To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s Ivanovicem

I přes skvělou sezónu, co se týče jeho osobních výkonů, je přesvědčený, že se všichni z týmu musí zlepšit, pokud chtějí v příští sezóně bojovat o poháry.


Srbský reprezentant byl v minulé sezóně klíčovým mužem. I když nastupoval na postu stopera i pravého obránce, vstřelil 6 gólů a umístil se na předních pozicích v anketě Hráč roku, tvrdí, že sezóna může být hodnocena pouze z pohledu týmového výkonu. „Osobně nerad hodnotím mou vlastní sezónu.“ Vysvětlil. „Pokaždé, když nevyhrajete žádnou trofej, je to pro vás těžké a snažíte se na minulý rok zapomenout mnoha způsoby.“

Byla to těžká sezóna po Mistrovství světa, navíc jsem ji odehrál na dvou pozicích. Ale někdy mám toto střídání pozic rád. Nemám rád, když se o mne mluví jako o jednotlivci. Myslím si, že úspěch každého hráče může být posuzován podle toho, co dokázal celý tým.“ Pokračoval Branislav.

Můžete mít střelce, který zazanamená 50 gólů za sezónu, ale pokud nic nevyhrajete, neznamená to nic. Nyní jsem šťastný, protože jsme letos byli tým s nejlepší defenzívou v lize. Nemůžu říct jen obránci, protože bránilo 11 hráčů, ale je to dobrá věc pro příští sezónu, pro naše sebevědomí, ale musíme zlepšit jiné části naší hry.“ Řekl.

Musíme odevzdat pro tým více, hrát jako tým a vytvářet příležitosti pro naše spoluhráče.“ Tvrdí Ivanovic. „Víme, kde jsme dělali chyby a myslím si, že budeme silnější a v nové sezóně se zlepšíme.“

V současné době je 27letý obránce na dovolené s rodinou a na začátku července se bude v Cobhamu hlásit u nového manažera André Villas-Boas a bude si „užívat“ předsezónní přípravu. Ivanovic loni, stejně jako několik jeho spoluhráčů, reprezentoval svou zemi na Mistrovství světa a tak je to pro něj první delší dovolená po dvou letech.

Pro každého fotbalistu je důležité udělat si prázdniny a odpočinout si. Můžete si zrehabilitovat své tělo a získat novou motivaci pro příští sezónu a celý rok zůstat na stejné úrovni“ Řekl hráč Chelsea s číslem 2 na zádech.

Na Asijské tour to bylo posledně zajímavé. Hrál jsem zde za Chelsea poprvé a bylo pro mne důležité stát se součástí týmu. Předsezónní příprava je vždy důležitá, může vám dát sebevědomí a je pro nás dobré tam být pospolu jako tým.“ Řekl Ivanovic.

Chelsea začíná svou Asijskou předsezónní tour 21. července proti Malaysii, poté hraje 24. července s All Stras týmem Thaiska, 27. července s Kitchee a své učinkování v Asii zakončí 29. nebo 30. července buď s Aston Villou nebo Blackburnem.


14:26:51 - 25.06.11 - Zzepa - Mužstvo - 2422x