Mé oblíbené zápasy: Ramires

Další z hráčů Chelsea se vyzpovídal na téma oblíbených zápasů. Tentokrát přišel na řadu Ramires a vybral dvě utkání z toho nejlepšího možného turnaje - Mistrovství světa.

OBLÍBENÝ ODEHRANÝ ZÁPAS:
Jakýkoliv mezinárodně proslulý fotbalista, který se jako zemí původu honosí Brazílií, si musí pamatovat spoustu zápasů, na které je hrdý, že v nich hrál.

Ramires má na svém kontě 22 startů, a tak si ze začátku nemohl vybrat svůj oblíbený zápas. Nakonec si ale vybral a rozhodl se pro zápas z posledního Mistrovství světa v RJA.

V utkání Brazílie proti Chile v osmifinále Mistrovství světa 2010 v Jižní Africe nastoupil Ramires do základní sestavy. Radostnější z dvou jihoamerických zemí byla nakonec ta větší, Brazílie. Zápas skončil 3:0 a Chilští fotbalisté tak letěli zpátky domů přes atlantik. Pro Ramirese byl zvlášť šťastný okamžik třetí gól, na který nahrál.

Netrvalo to ani 30 minut a Brazílie udělala první krok do čtvrtfinále. Za další čtyři minuty již bylo vedení dvounásobné. Nejdříve se mohutně hlavou prosadil Juan, a poté zvyšoval Luiz Fabiano.

Poslední brazilský úder přišel 14 minut poté, co rozhodčí začal druhý poločas. Ramires dostal míč na půli hřiště, rozběhl se jakoby tam ani Chilané nebyli a na hranici pokutového území předal míč Robinhovi, který z prvního doteku usměrnil míč za záda brankáře Brava.

„Byl to speciální zápas, protože jsem přihrál Robinhovi na gól, hrál jsem velmi dobře a bylo to na Mistrovstí světa - vidělo to spoustu lidí na celé Zemi," řekl Ramires.

OBLÍBENÝ SLEDOVANÝ ZÁPAS:

Ramires si vybral i oblíbený zápas, který sledoval, z Mistrovství světa. Vítězné tažení Brazilců z roku 2002, kde vyhráli všech 7 možných zápasů, bylo zakončené parádním představením ve finále proti Německu.

„Bylo tolik skvělých zápasů, je těžké vybrat ten oblíbený, který jsem sledoval. Například jsem si užíval sérii zápasů Barcelony a Realu Madrid z letošní sezony," řekl 24 letý hráč Selecaa a Chelsea.

„Když ale půjdu dál do minulosti, byl jsem velmi mladý, když Brazilie vyhrála v roce 1994, ale turnaj z roku 2002 si pamatuji dobře."

„Finále proti Německu s dvěma góly Ronalda bylo nezapomenutelné."

Cesta do finále pro Brazilce znamenala porazit Anglii ve čtvrtfinále a Turecko v semifinále. Oba zápasy zvládly rozdílem jediného gólu, 2:1 a 1:0. Německo se muselo probojovat přes USA a Jižní Koreu, kterou mimochodem vedl starý známý, v těchto dnech velmi populární Guus Hiddink.

Před zápasem se novináři soustředili na kontrast skvělého brankáře Německa Olivera Kahna a nezastavitelného kanonýra Brazílie Ronalda. Ten se nakonec ukázal jako rozhodující faktor finále.

V první půli dominoval Kahn, když Ronaldovi zneškodnil tři kloudné šance. V druhé polovině již ale německý Kahn nápor neustál a Ronaldo, který také vyhrál Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce turnaje, se dvakrát prosadil.

V 67. minutě muž mezi třemi tyčemi Německa udělal vzácnou chybu a jeden z nejlepších fotbalistů Brazílie všech dob se poprvé prosadil. Po 12 minutách se Ronaldovi podařilo zasadit soupeři poslední ránu a svým osmým gólem na turnaji dokonal vítězství Brazílie. Kapitán Cafu tak mohl nad hlavu zvednout 5. triumf Selecaa na Mistrovství světa.

12:38:20 - 15.06.11 - Frantiny14 - Rubriky - 4114x