Mé oblíbené zápasy: David Luiz

Ve druhém vydání článků Mé oblíbené zápasy byl vyslechnut brazilský obránce David Luiz. Ten nám řekl něco o svých dvou oblíbených zápasech sezóny 2010/11.
OBLÍBENÝ ODEHRANÝ ZÁPAS:

David Luiz se rozhodl pro zápas, kterým si brzy po příchodu do Chelsea získal srdce všech fanoušků.

Když Manchester United v březnovém utkání Premier League kráčel k vítězství, tak to byl právě David Luiz, který v 54. minutě vyrovnal na 1:1 poté,co úvodní trefu zápasu vstřelil Wayne Rooney.

Diváci po 29. minutách mohli vidět první branku duelu mezi Chelsea a Manchesterem United, kterou zařídil výše zmíněný Rooney, a tak poslal svůj tým do jednobrankového vedení. Jenže to bychom nesměli mít nového mladého brazilského obránce, který za necelých 10 minut druhého poločasu udeřil.

Tu situaci si jistě vybavujeme, Branislav Ivanovič hlavičkou posunul na neobsazeného Davida Luize, který vyslal na bránu projektil v podobě voleje, na který Edwin van der Sar nedokázal zareagovat.

Výhru Chelsea poté zařídil v 79. minutě z pokutového kopu Frank Lampard, když Yury Zhirkov byl nedovoleně sražen v pokutovém území na zem.

Tento zápas proti Manchesteru, který se odehrál 2. března na Stamford Bridge, byl začátek neporazitelnosti Chelsea v Premier League. Tím jsme výrazně snížili bodový rozdíl mezi námi a Manchesterem Utd.

„Domácí utkání proti Manchesteru United, když se mi podařilo skórovat, to je můj nejoblíbenější odehraný zápas," vysvětlil 24-letý Brazilec.

„Toto vítězství bylo pro náš tým velmi důležité. Byl to také začátek řady výher."

„Podpora od fanoušků byla úžasná. A také je krásné, že podpora přišla i od mých spoluhráčů."

OBLÍBENÝ SLEDOVANÝ ZÁPAS:

Luizův oblíbený sledovaný zápas je z La Ligy, kde si to mezi sebou v listopadu minulého roku rozdaly dva světové kluby.

Když Real Madrid cestoval na barcelonský Nou Camp, tak to jednoznačně měla být krásná podívaná a nejdůležitější zápas ve španělské lize. Nikdo ale neočekával takový výprask, jaký Real utrpěl.

Jose Mourinho mohl jen sledovat, jak jeho svěřenci dostali na frak od nejlepšího klubu na světě. To Guardiolovi hráči se na zápas proti Madridu připravili skvěle a doslova rozdrtili madridský Real. Vysoká výhra 5:0 znamenala pro Barcelonu předskočení Madridu v La lize.

Barcelona se ujala vedení, když Xavi z 9m přeloboval bezmocného Casillase. Katalánci zvýšili svůj náskok ještě před prvním hvizdem, kdy Pedro dorážel míč do prázdné brány. Další tři góly přišly v druhém poločase, Villa dvakrát dokázal proměnit krásné Messiho přihrávky a gólové představení zakončil Jeffren po křižné přihrávce Bojana.

„Zápas Barcelony proti Realu Madrid, který skončil 5:0, byl nejkrásnější zápas, který jsem kdy viděl," řekl Luiz.

„S jakou lehkostí Barcelona kontrolovala zápas bylo neuvěřitelné. Vždy si byli vědomi, co v daný moment dělají. Celý zápas hráli to, na co jsme zvyklí. Byla to lekce, jak se hraje fotbal,