To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s redaktorem: Pajoshek

Po krátké odmlce je zde další rozhovor s jedním z redaktorů webu Chelseafc.cz. Tentokrát na otázky odpovídal jeden ze dvou nových členů naší redakce, Pajoshek.


První otázka začne tím, proč tenhle rozhovor můžeme vést. Kdy jsi začal Chelsea fandit a proč se tak stalo?
Chelsea jsem začal fandit od svých 9 let. Líbily se mi její dresy, styl, jakým hráli a hrají fotbal. Mnoho mých kamarádů z okolí také fandí Chelsea a jsem za to rád. Podle mě je to jeden z nejlepší klubů na světě.

Vidím tedy, že Chelsea sis opravdu oblíbil, což vedlo i k pozdějšímu připojení se k našemu webu, kde informuješ fanoušky klubu v Česku a na Slovensku o aktuálním dění. Co tě k tomu, stát se redaktorem Chelseafc.cz vedlo, a jak se ti to líbí?
Web jsem sledoval delší dobu a zalíbilo se mi informování fanoušků o mém oblíbeném klubu. Jsem velmi rád, že jsem se dostal do redakce, ve které jsou super redaktoři a skvělá atmosféra.

Co si myslíš o právě končící sezoně, jejím průběhu a vyvrcholení? Jak vnímáš výpadek formy v půli sezony a jsi pro anebo proti tomu, aby zde Carlo Ancelotti zůstal i příští sezonu?
Myslím si, že na začátku sezony jsme měli velmi dobrou formu, kde jsme to potvrzovali ziskem bodů. Výpadek formy v půli sezony byl pro nás velmi nepříjemný. Manchester United nám utekl na rozdíl několika bodů. V závěru sezony se nám podařilo snížit manko, bohužel nám nevyšel klíčový zápas proti Man. Utd., a proto se teď budeme snažit, abychom skončili druzí. Carlo Ancelotti je skvělý trenér, který hraje útočně a podle mého názoru by měl u týmu zůstat, protože není dobré měnit trenéra každý rok. Měl by u týmu zůstat déle a věřím, že pokud zůstane, tak v příští sezoně budeme slavit titul.

Jaký je tvůj nejoblíbenější hráč Chelsea jednak ze současného kádru, tak i takový, který zde již nepůsobí nebo s fotbalem už skončil? A proč?
Moji nejoblíbenější hráči ze současného kádru jsou Frank Lampard, David Luiz a Fernando Torres. Frank Lampard, protože je to kvalitní střední záložník, který pracuje pro tým a umí velmi dobře vystřelit ze střední vzdálenosti. David Luiz, protože má skvělou kopací techniku, velmi dobře brání a nebojí se jít do tvrdých soubojů, které vyhrává. Fernando Torres, protože je to kvalitní útočník s dobrým pohybem a dobrou střelou. Je pravda, že se mu tuto sezonu nedařilo, ale myslím si, že potřebuje chvilku čas, aby si zvykl na herní systém Chelsea a přizpůsobil se mu. Potom bude nezastavitelný jako dřív.

Letošní ročník Premier League vyhrál manchesterský United, zatímco FA Cup Citizens. Myslíš, že vláda města Manchester bude pokračovat nebo že např. City se zase vrátí na nižší příčky a nezastaví to ani bohatí šejci, kteří klub vlastní?
Myslím si, že v nadcházející sezoně nebude vláda týmů z Manchesteru pokračovat. Naopak, naši hráči ukážou vše, co v nich je a titul se opět objeví na Stamford Bridge.

Zanedlouho nás čeká finále Ligy mistrů ve Wembley. Bereš to jako svátek fotbalu a koukat se budeš nebo tě snad přítomnost Manchesteru na úkor Chelsea odradí? A kdy myslíš, že i Chelsea bude schopna primát z této soutěže získat?
Finále LM beru jako něco nezapomenutelného. Je to souboj dvou nejlepších klubů ze všech zemí. Finále určitě budu sledovat a neodradí mě ani přítomnost MU. Myslím si, že letos vyhraje Barcelona. Chelsea podle mého názoru bude schopna tuto soutěž vyhrát za 2 až 3 roky. Bylo by ale krásné, pokud by se jí to povedlo už příští sezonu.

Díky za tvé postřehy, doufám, že většina z věcí, které si zde vyjmenoval (tedy brzké úspěchy Chelsea) se naplní a přeji ti hodně radosti jak z Chelsea, tak i z práce pro fanouškovskou základnu v ČR a SR.
Také děkuji a věřím, že v redakci vydržím co nejdéle.


18:51:42 - 14.05.11 - Petric32 - Chelseafc.cz - 2769x