To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Historie loga Chelsea FC

Aneb jak šel čas, krok za krokem, rok za rokem. Naše logo už má za sebou mnoho obměn a variací. Podívejte se, jak vypadalo naše první logo, jaké logo bylo populární a které bylo naopak neoblíbené mezi fanoušky.
http://www.chelseafc.com/javaImages/29/c7/0,,10268~3000105,00.jpg 
Nacházíme se v roce 1905 a před námi je historicky první oficiální logo Chelsea FC. Je na něm vyobrazen jeden ze starých pánů Chelsea, dle tohoto odznaku vznikla také první přezdívka klubu - The Pensoniers, neboli důchodci. Tento znak používal klub 47 let, tedy do roku 1952.

Přesouváme se do roku 1953. Když se Ted Drake stává manažerem klubu, zbavuje Chelsea starého loga i přezdívky „Důchodci“ a začíná o klubu mluvit jako o „The Blues“. Když se na logo pozorně podívate, zjistíte, že jsou v něm iniciály CFC - Chelsea Football Club. Tento znak byl používán pouze jeden rok. 

Postupem času se dostáváme až k pravděpodobně nejslavnějšímu a nejznámějšímu odznaku Chelsea, používanému 33 let. Lev ve znaku byl odvozen od zbraní knížete Cadogana, který byl v tehdejší době prezidentem klubu. Dále se v logu nachází růže, jenž představují Anglii a fotbalové míče, které symbolizují hru.  Chelsea nenosila na svých dresech znaky do roku 1960, kdy byl v tomto směru první takový znak použit.

Jsme v roce 1986 a klub právě přijímá novou, již čtvrtou, podobu znaku. Logo vzniká kombinací předešlých znaků - kombinací lva a iniciálů klubu. Je zvolena barevná variace žluté a modré. Znak je používán 19 let, mnoho fanoušků si však přeje návrat ke starému logu a zasílají vedení Chelsea stížnosti a prosby - tehdy  neúspěšně.

Dostáváme do roku 2004, kdy vedení uznává za vhodné navrhnout nový odznak při příležitosti stého výročí od založení klubu. Jeho tvůrci mu vracejí kulatý tvar a vlastně pouze inovují a modernizují logo používané od roku 1953. Tento znak začal používat klub v roce 2005.


09:26:00 - 01.05.11 - Kopr - Chelseafc.cz - 17606x