To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Stojí Chelsea o služby kouče Gianfraca Zoly?

Skysports tvrdí, že podle jistých zdrojů stojí Chelsea o služby svého bývalého hráče Gianfranca Zoly do pozice hlavního kouče. Bude tedy letošní nezdar pro Ancelottiho přeci jen znamenat konečnou?

Chelsea, pokud se nic nezvyklého nestane, sezonu pravděpodobně zakončí na druhém místě tabulky Premier League. Po vyřazení z Carling Cupu, FA Cupu i Ligy mistrů se tato sezona hodnotí mezi velice nepovedené. Ancelotti, který s týmem loni vyhrál Double, letos neuspěl a velmi nahlas se tak hovoří o jeho odchodu.

Skysports tvrdí, že jejich velmi blízké zdroje mají zprávy o tom, že vedení Chelsea stojí o služby Gianfranca Zoly. Ten naposled vedl West Ham, ale příliš se mu s ním nedařilo. Za Chelsea odehrál 312 zápasů, ve kterých vsítil 80 branek.

Bývalý trenér italské Parmy, Carlo Ancelotti, v roce 1996 prodal Zolu právě do Chelsea za 4.5 milionů £.

Nyní se vraťme do přítomnosti. Zola samotný ještě Chelsea kontaktován nebyl a sdělil, že se k těmto spekulacím nebude vyjadřovat. Naopak jak se čas na rozhodnutí krátí, tak i Carlo Ancelotti samozřejmě začíná pociťovat nejistotu. Dnes poskytl rozhovor který se těmito věcmi „zabývá“.

„Musíme počkat dva týdny, to není dlouhá doba,“ sdělil Ancelotti pár dní po zápase s Manchesterem United o nejasnosti svého dalšího setrvání v klubu. „Doufám, že setrvám, ale o tom už teď já nerozhoduju.“

Ancelotti také sdělil, že ještě od Romana Abramoviče neobdržel názor na právě končící sezonu, ale přiznal, že si klub mohl vést lépe.

„Zatím nevím, co si majitel myslí o této sezoně, ale podle mého názoru jsme ji mohli zvládnout podstatně lépe,“ přiznává.

„Abych byl upřímný, musím říct, že Chelsea v této sezoně neodvedla své maximum, ale někdy se takové věci stávají. Loni to byla fantastická jízda, ale letos to bylo trochu jiné,“ zopakoval to, co řekl již na tiskovce po prohraném zápase na Old Trafford.

Na otázku, zda by se rád vrátil do rodné Itálie, odpověděl, že jednoho dne ano, ale v Anglii si teď údajně našel velké zalíbení.

Směrem ke zmiňované Itálii řekl: „Je to má vlast a nemohu říct, že bych se tam nechtěl vrátit - jednoho dne tak učiním, protože tu zemi miluji.“

„V posledních dvou letech jsem ve fotbale objevil skvělou atmosféru, jsem ve skvělé zemi a zdejší lidi plně respektuji. Na stadionech není žádné násilí, na každý zápas jsou vždy plné a z těchto důvodů bych zde rád co nejdéle setrval.“


20:21:42 - 10.05.11 - Petric32 - Mužstvo - 5256x