To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Bale do Chelsea?

Chelsea je v létě připravena nabídnout 40 milionů liber za Garetha Balea z Tottenhamu.


Klub ze Stamford Bridge věří, že Welšský klenot přesvědčí k odchodu z White Hart Lane právě porážkou jeho aktuálního klubu již tuto sobotu.

Porážka by pro Tottenham znamenala pravděpodobně definitivní konec nadějí zahrát si Ligu mistrů také v příštím ročníku.

Bale se Spurs minulý měsíc podepsal čtyřletou smlouvu, která mu zaručuje 60tis. liber týdně a jeho rodina na něj nejspíše bude naléhat, aby zůstal ve svém současném klubu, ale 21-letý záložník neskrývá touhu k tomu, aby mohl nastupovat v klubu, který patří k elitním v Evropě a do pohárových soutěží postupuje pravidelně.

Chelsea si stanovila na léto více cílů. Vedení nyní pokukuje po pravém zadákovi Ajaxu Gregory van der Wielovi a určitě by uvítalo, kdyby zakotvil právě v týmu Blues. Hlavním cílem je však právě někdo, kdo by byl schopný tvořit útočnou hrozbu, stejně jako v éře Jose Mourinha např. Arjen Robben, Damien Duff nebo poté i Joe Cole. Ideálním řešením by nejspíš byl momentálně právě Bale.

Tottenham samozřejmě nebude ochotný učinit prodej za jakoukoliv cenu, ale přesvědčit trio Bale, Luka Modric a Rafael van der Vaart, aby zůstali v týmu, který by popřípadě nehrál Ligu mistrů, by pro vedení asi bylo hodně těžké.

V případě prohry na Stamford Bridge by Tottenham musel bojovat o pátou pozici, zaručující účast "pouze" v Evropské lize. Na tu se však dotahuje Liverpool a do konce ligy už mnoho kol nechybí.

V sázce tedy bude v tomto derby mnoho, Tottenham nesmí přijít o body, pokud chce ještě alespoň teoreticky doufat v Ligu mistrů příští rok a naopak v případě Chelsea by zaváhání znamenalo navýšení náskoku Manchesteru United v boji o letošní titul v Premier League, takže už si skutečně nesmí dovolit ztrácet jakékoliv body.

AUTOR: Mara.Kafka


12:59:31 - 26.04.11 - Kopr - Mužstvo - 5328x