To [name]:
From [name]:
  HTML email

Report: Chelsea 3:0 West Ham

Chelsea nezaváhala a na domácí půdě porazila dobře hrající West Ham 3:0. Spíše než na trávníku, tak ve velkém bazénku se prosadil Frank Lampard, Florent Malouda a konečně Fernando Torres!

Držení míče: 68% - 32%

Chelsea: Čech - Ivanovič, Luiz, Terry (c), Cole - Mikel, Essien (56. Benayoun), Lampard - Kalou (70. Anelka), Drogba (76. Torres), Malouda.

West Ham: Green (c) - Jacobsen, Da Costa, Gabbidon, Bridge - Spector, Noble (59. Keane), Hitzlsperger, Sears (81. Obinna) - Ba, Cole (78. Piquionne).

Chelea začala dobře. Už ve 3. minutě se ve skvělé šanci objevil Florent Malouda, ale Green jeho pokus skvěle zlikvidoval. Utkání pokračovalo a více ze hry měla určitě Chelsea. Po necelých deseti minutách zápasu se ale nad Londýnem protrhla obrovská průtrž mračen. Fanoušci byli během několika sekund úplně mokří a utíkali se schovat. I hráčům se začalo hrát hůř. Trávník začal klouzat a začínali se tvořit kaluže. Pršelo bohužel celý zápas a kdo ví, jestli tam neprší ještě teď. Nicméně na konci druhého poločasu už toho hráči měli plné zuby hlavně kvůli stavu trávníku. Hráči ale museli pokračovat dál a tlak Chelsea se zmírnil.

Naopak se hned v několika dobrých šancí octl West Ham. Ba a Spector měli 100% šance ale Petr Čech dnes chytal skvěle. Jednou ho už dokonce Sears překonal, když hlavičkoval z rohového kopu, skvěle ho ale zastoupil Ashley Cole. Pak už šla na scénu opět Chelsea, ale nedařilo se jí stále vstřelit uklidnující branku. Až to vypadalo, že půjdou oba celky do kabin za stavu 0:0 se Chelsea konečně dočkala. Pě pěkné spolupráci Drogby s Colem se přesnou dělovkou ve 44. minutě trefil Frank Lampard. Hráči tedy odešli do kabin za stavu 1:0.

Druhý poločas začal v poklidném tempu. Prvních deset minut viděli diváci pouze jednu šanci ale Kalou ji zahodil. V 55. minutě pak musel střídat zraněný Michael Essien. Zatím nemáme žádné podrobné informace ohledně zranění. Určitě vás ale budeme co nejdříve informovat. A ani ne za tři minuty opouštěl hřiště další zraněný hráč. Tentokrát hráč West Hamu a to Noble. V 60. minutě pěkně centroval Didier Drogba, na jeho centr ale John Terry nedosáhl a stav se proto neměnil. Chelsea musela zabrat, protože West Ham cítil, že by mohl urvat na Stamford Bridge bod. West Ham i Chelsea měli několik šancí. Ale na jedné straně chytal skvěle Petr Čech a na druhé zase pomohlo po krásné tělovce Luize břevno. V průběhu zápasu jsme pak mohli vidět pěkný fotbal ze strany, na stranu.

Mezitím Carlo Ancelotti střídal a na plac šel Nicolas Anelka a po něm Fernando Torres. Právě druhý jmenovaný dal velice důležitý gól. Nicolas Anelka poslal skvělou nahrávku na Fernanda Torrese, ten se skvěle uvolnil, udělal otočku a po jeho střele se míč vlnil v síti. Chelsea se po tomto gólu a stavu 2:0 výrazně uklidnila a Fernando se konečně prosadil. Očividně i ostatní hráči Chelsea měli velkou radost, že se Torres trefil a všichni ho radostí zaskákali. v 84. minutě tedy Chelsea vedla 2:0 a West Ham, jako kdyby se už s tímto výsledkem smířil. Zápas se už jen dohrával ale pak přišla ještě jedna krásná branka. V poslední minutě nastavení se po přihrávce od Torrese překrásnou bombou trefil Florent Malouda. Chelsea tedy vyhrála 3:0 a drží si tak šanci na titul.

19:25:10 - 23.04.11 - Kopr - Mužstvo - 4888x