To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce Ancelottiho: Může se stát cokoli

Carlo Ancelotti byl po zápase s Birminghamem spokojen s výkonem jeho hráčů, ale nechtěl mluvit o titulu, o který se jistě Chelsea pokusí ještě porvat.
Chelsea momentálně ztrácí na vedoucí Manchester United 6 bodů. Do konce ligy zbývá ještě 5 kol. I když se Blues po včerejším vítězství posunuli na druhou příčku před Arsenal, tak lodivod Chelsea se nechce bavit o titulu, ale chce se zkoncentrovat na posledních 5 zápasů, které Blues tuto sezónu čekají, a získat co nejvíc bodů, co to půjde.

„Do konce sezóny zbývá 5 zápasů, náš cíl je jasný, a to vyhrát pokud možno všechny tyto zápasy a teprve poté se můžeme dohadovat o obhajobě titulu. Každý přece ví, že šestibodové manko při zbývajících pěti zápasech je velmi náročné smazat. Chceme se soustředit na následných pět zápasů. Poté můžeme sezónu zhodnotit a říci, zda byla dobrá, či ne,“
řekl Ital.

Chelsea ve včerejším zápase vypadala velmi sebevědomě, počínaje od skvělého začátku, kdy skóroval Florent Malouda, konče pohodovým vítězstvím 3:1.

„Moji svěřenci hráli skvěle, protože jsme si v obraně dávali rychlé nahrávky narozdíl od dřívějších zápasů, kdy to bylo pro nás velmí složité období. Útočníci mají možnost ukázat své kvality. Dokázali jsme vstřelit rychlý gól a poté to byl pro nás více pohodový zápas. Je to dobře pro celý tým, když skórujeme brzy a můžeme si hrát svoji hru,“
vysvětlil Ancelotti.

„Šedesát minut jsme na hřišti kralovali a jasně přehrávali Birmingham, ale zbývajících 30 minut to bylo horší. Možno že hráči nehráli naplno až do posledního hvizdu, aby ušetřili síly na sobotu proti West Hamu United.“

Jeden z mála, kdo se během krize zlepšil, je Drogba, který včera předvedl vynikající výkon na postu středního útočníka.

„Didier je velmi silný povahově, sám věděl, že během malárie, kterou trpěl, to nebylo ono, ale teď, když je fyzicky v pořádku, ukazuje svou fantastickou kvalitu. Během jediné sezóny můžou nastat problémy, jako například u Didiera. Bohužel s tím nemůžeme nic dělat, ale nyní je krása vidět opět hrát Drogbu. Momentálně je ve skvělé formě,“ pochvaluje si Carlo svého útočníka.

Kouč Birminghamu, Alex McLeish, řekl, že to bude jednostranný zápas, když viděl, jak jeho tým obdržel branku v úvodních minutách zápasu.

„Byl to šokující nástup do zápasu. Chelsea je momentálně ve skvělé formě, jejich záložní řada nám dnes zamotala hlavu. O poločase jsme si v kabině řekli, že pokud dokážeme dát branku, tak se můžeme vrátit zpět do zápasu. Většinou týmy, které vedou 2:1, znervózní, ale Chelsea dnes večer hrála na jiném rychlostním stupni,“ řekl po zápase trenér Birminghamu.

Nyní se Ancelotti chystá připravit svůj tým na další zkoušku, další domácí zápas v sobotu, tentokrát proti West Hamu United, který se snaží udržet v Premier League.

„V sobotu nás čeká další těžký zápas, ale i přesto trochu prostřídám hráče, aby zůstali všichni hráči ve střehu. V této fázi sezóny je každý zápas náročný, je obtížné se na něj dostatečně připravit a je obtížné zůstat v plné koncentraci. Když nějaký tým potřebuje každý bod, aby se zachránil od sestupu, tak hraje více než na 100%. A na to musíme být připraveni,“ podotknul Ancelotti.

A na otázku, jestli si myslel, že by se Chelsea mohla zapojit do bojů o titul, Ancelotti tajnůstkářsky odpověděl: „Ve fotbale jsem se naučil, že musíte hrát až do posledního hvizdu sudího. Jak můžete v poslední minutě vyhrát titul, stejně tak ho můžete i v poslední minutě ztratit.  Ještě před měsícem byly naše šance na obhajobu titulu mizivé, ale teď je vše jinak. Dostali jsme se na druhou příčku a nezbývá nic jiného, než sledovat, co se za těch 5 zápasů bude na čele tabulky dít,“ zakončil svůj rozhovor Carlo s ledově klidným výrazem na tváři.

21:58:21 - 21.04.11 - EQUULUS - Mužstvo - 3297x