Report: Chelsea 3:1 Birmingham City

Chelsea nezaváhala a na domácí půdě porazila průměrný Birmingham 3:1. Jelikož Arsenal jen remizoval 3:3, tak se Chelsea dostala na 2. příčku Premier League a 5 kol před koncem ztrácí na vedoucí Manchester United 6 bodů.

Diváků: 40 848

Chelsea (4-3-3): Čech - Ferreira, D. Luiz, Terry (c), Cole (Bertrand 56.) - Essien, Mikel, Lampard - Kalou (Torres 67.), Drogba, Malouda (Anelka 67.).

Birmingham (4-4-1-1): Foster - Carr (c), Johnson, Ridgewell, Parnaby (Davies 79.) - Larsson, Gardner, Ferguson, Fahey - Hleb (Bentley 70.) - Jerome (Derbyshire 70.).

Skvělý výkon! Zejména v prvním poločase jsme mohli sledovat skvělý fotbal ze strany Chelsea, která si vytvořila nespočet pěkných šancí. U obou gólech v prvním poločase stál Drogba, který odehrál neskutečný výkon a zápas od zápasu se i na jeho věk zlepšuje.
Druhý poločas už byl ze strany Chelsea spíše takový oddechový, dokázala si vytvořit i nějaké šance, jednou skórovat, ale ve srovnání s prvním poločasem to bylo nebe a dudy.

Góly:
3.minuta - Terry krásným křižným pasem našel Ferreiru, který z pravé strany odcentroval do vápna, Drogba prodloužil hlavou za sebe a Malouda do prázné brány otevřel skóre zápasu.
23. minuta - Drogba téměř u středu hřiště přistrčil míč Kalouovi a ten ho už nepůjčil nikomu, obešel si postupně 4 hráče a krásnou, opravdu výstavní střelou od tyče nedal Benu Fostrovi nejmenší šanci. Ten jen otočil hlavou do leva a nevěřícně se díval, jak Kalou krásně zakroutil míč za pomocí levé tyče za jeho záda.
62. minuta - U levého praporku si Bertrand narazil s Drogbou a opravdu milimetrovým centrem našel hlavu Maloudy, který krásně zakončil a zvýšil skóre na 3:0. Bertrandovi se debut opravdu vydařil.
77. minuta - David Luiz docela zbytečným zákrokem nabídl hostům příležitosti pokutového kopu. Faulovaný Derbyshire už byl docela v úhlu, ale Luiz škobrtl o jeho nohu a pískala se penalta, kterou Larsson proměnil. Čech sice směr vystihl, ale na nekompromisní střelu pod šibenici nedosáhl.

Chelsea tak předskočila Arsenal, který na White Hart Lane s "kohouty" remizoval 3:3, a dostala se na druhou příčku anglické Premier League. Na vedoucí Rudé Ďábly ztrácí The Blues šest bodů. Do konce sezóny zbývá ještě 5 zápasů.