To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Nicolas Anelka o závěru sezony

Nicolas Ancelka doufá, že se mu v dnešním zápase proti West Bromwichi podaří skórovat a pomoci tak týmu vrátit se na vítěznou vlnu, což by bylo důležité nejen pro psychiku týmu, ale i pro pojištění si třetí příčky.


32letý Francouz začal v základní sestavě v úterním zápase proti United a doufá, že stejný příběh ohledně jeho nasazení se bude konat i dnes na The Hawthorns. K tomu by mohl napomoci i fakt, že většinu svých gólů v této sezoně vstřelil na hřištích soupeřů.

V právě probíhající sezoně má Anelka na svém kontě 16 přesných zásahů, z čehož hned 10 z hřišť soupeřů. V Premier League se trefil šestkrát, ale jen jeden gól vstřelil na Stamford Bridge, zbytek opět „na cestách“.

„Vím, že mnoho svých gólů jsem dal na hřištích soupeřů, ale nevím proč,“ říká útočník. „V minulé sezoně jsem právě doma vstřelil hodně gólů. Ale ať hraju doma nebo venku, je to vždy stejným způsobem. Někdy si připadám spíše jako záložník, protože hraju více z hloubi pole a snažím se góly pro své spoluhráče i připravovat.“

Po vyřazení z Ligy mistrů se Anelka se svým týmem bude snažit vrátit na vítěznou vlnu a dokončit tuto sezonu s poměrnou důstojností.

„Je důležité vyhrát, protože chceme skončit minimálně na třetím místě. Od teď až do konce sezony proto musíme stále vyhrávat a kvalifikovat se do příštího ročníku Ligy mistrů.“

„Bylo by dobré, kdybychom skončili druzí. Nejhůře myslím, že skončíme třetí a s tím bychom se také spokojili, protože bychom hráli Ligu mistrů přímo, bez předkol, a znamenalo by to taktéž návrat k vítězstvím, s čímž musíme začít už proti WBA.“

„Máme šanci získat nějaké body, když ostatní týmy nehrají, ale víme, že musíme vyhrát tak jako tak.“

Poslední Anelkova slova znamenají, že jsme jediným týmem z první šestky, který hraje v sobotu. To oba Manchesterské celky si to spolu rozdají v semifinále FA Cupu ve Wembley. Arsenal hraje s Liverpoolem v neděli a Tottenham má volno.


10:35:33 - 16.04.11 - Petric32 - Mužstvo - 2506x