To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

David Luiz o svém ocenění

David Luiz není prvním hráčem, kterému se podařilo vyhrát cenu pro nejlepšího hráče měsíce v Premier League „na první pokus", ale je to zcelajistě vzácné.
Když včera obdržel zprávu o tom, že cenu vyhrát, brazilský reprezentant byl potěšený, ale rychle se opět začal soustředit na odpolední výlet do Stoke.

Po minulém úspěšném měsíci, vstřelení obrovsky důležitých gólů proti týmům z Manchesteru a tudíž pomoc Chelsea k trojbodovým úspěchům, je David Luiz přesto malinko překvapen, že ho fanoušci zvolili jako nejlepšího hráče ligy. Zároveň si 23letý hráč Blues pochvaloval změnu z portugalské hry.

„Bylo to skvělé a samozřejmě jsem si velmi užíval začátky zde, v Chelsea, a nyní už vím, že musím stále každý den usilovně trénovat, abych se mohl zlepšovat," řekl Luiz poté, co obdržel svou cenu.

„Připravil jsem se na to, protože jsem věděl, že se stanu součástí jedné z nejsoutěživějších lig světa a naštěstí pravidelně hraji, takže jsem byl již připravený a všechno nyní ubíhá hrozně rychle. Jsem tu ze všeho šťastný."

Jeho adaptace na život v Anglii bylo zatím bezproblémová, ale ví, že jeho komfort se toto odpoledne  natáhne až k úplým limitům na Britannia Stadium.

Styl hry Stoke City možná není v módě, ale je určitě velmi známý. Davidova angličtina je zatím velmi limitována, ale akce muže, který napodobuje dlouhá vhazování Roryho Delapa, jsou bezchybné.

„Díval jsem se na anglický fotbal, takže jsem už Stoke viděl dříve hrát, takže vím, že jsou dobří ve vzduchu se všemi svými vhazováními a podobně. Vždy to bude dřina, když hrajeme se Stoke, ale musíme předvést vše, co umíme."

„Hrál jsem již ve dvou různých zemích a týmy mají většinou tak jednoho nebo dva tvrdé hráče, ale ve Stoke City jsou silní opravdu všichni, hlavně pak při soubojích ve vzduchu. Bude to těžké, ale my se dobře připravíme a já doufám, že na konci měsíce budeme mít dalších mnoho vítězství na svém účtě."

Není pochyb, že to bude tvrdé odpoledne, ale až na výprask 7:0 z minulé sezóny předváděli Stoke vždy tuhé bitvy od jejich vstupu do soutěže v roce 2008, ale pro nás svědčí fakt, že jsme ve všech vzájemných zápasech uspěli naplno, tedy získáním 3 bodů.

Pokud se mimojiných i Davidu Luizovi bude nadále dařit a bude mít stejně dobrou formu, stále je tu šance, že nás běh na dlouhou trať s cílem vítězství v lize můžeme zakončit velmi úspěšně.

zdroj: chelseafc.com

10:27:38 - 02.04.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3084x