To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Michael Emenalo o adaptaci Ramirese v Anglii

Ramires dnes pravděpodobně nastoupí k zápasu své rodné Brazílie proti Skotsku v londýnském Wembley. To je také důsledek, nyní už můžeme říci úspěšné adaptace anglické Premier League. Právě za rychlou adaptaci v Anglii byl pochválen asistentem Carla Ancelottiho Michaelem Emenalem.


Ramires dorazil na Stamford Bridge loni v létě z Portugalské Benficy. První kroky po anglických trávnících nebyly lehké, ale nyní se již Brazilec anglickému stylu fotbalu přizpůsobil. Nikdo jím není nadšen více než asistent trenéra londýnské Chelsea, Michael Emenalo, který na toto téma dnes poskytl rozhovor.

„Ještě před příchodem do Chelsea jsme ho znali velmi dobře, přestože většina lidí ne. Má neuvěřitelnou schopnost pohybu a orientace, ale je taktéž velmi inteligentní a svými přihrávkami „štědrý“ ke spoluhráčům,“ řekl Emenalo o Ramiresovi, který ve čtvrtek oslavil své 24. narozeniny.

„Je to týmový hráč, který toho spoluhráčům může hodně dát. Vzhledem k tempu anglického fotbalu potřeboval chvíli času na přeorientování a přizpůsobení se a zrychlení svého myšlení. Lidem musíte dát čas, ale je to inteligentní kluk, a tak na vše rychle přišel.“

V doposud posledním zápase proti Manchesteru City dával Ramires druhý gól utkání, čímž také pomohl dostat se v tabulce před svěřence Roberta Manciniho. Rychlejšímu přizpůsobení se hrálo do karet i táhlé zranění Franka Lamparda a absence Michaela Essiena, díky čemuž měl mnoho příležitostí ukázat se v základní sestavě a pomalu se oťukávat.

„Ztratíte důvěru, když se něco takového stane,“ reaguje Emenalo na nepříliš úspěšné začátky Ramirese v klubu. „Myslím, že měl štěstí, že byli Lampard s Essienem zranění a on tak musel zaujmout jejich pozici. Ale abychom k němu byli spravedliví, po jejich návratu byl vynikající.“

„Ani výsledky Ramiresovi ze začátku mnoho nenapomáhaly. V Newcastlu jsme hráli ve složení 4-2-4 s ním a Maloudou v záloze a byl úchvatný. Pokud bychom místo remízy 1:1 vyhráli, byl by mužem zápasu. Byly tam i další dobré výkony z jeho strany, ale když výsledky nepřicházejí, lidé vaši dobrou práci nevidí. Tak jako tak, je to TOP hráč a jeho gól proti Manchesteru City byl úžasný,“ pochválil na závěr mladého Brazilce.


13:43:21 - 27.03.11 - Petric32 - Mužstvo - 2983x