To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Hiddink by mohl v Turecku skončit

Guus Hiddink je opět spojován s letním přestupem do Chelsea. Řekl totiž, že by v turecké reprezentaci mohl v létě s koučováním skončit.
Hiddink tvrdí, že je nadšený z jeho práce v Turecku, ale také prozradil, že pokud s Tureckem nezíská maximální počet bodů v nadcházejících zápasech kvalifikace na Euro 2012, tak odstoupí.

Turecko již prohrálo dva ze čtyř zápasů, a to s Německem, jakožto největšími konkurenty na vítězství skupiny A. To posouvá Turecko do boje s Rakouskem a Belgií, kteří si to rozdají o druhé místo. S oběma týmy se Hiddinkův tým utká příští týden. Hiddink proto řekl, pokud z těchto zápasů nezískají 6 bodů, že nejspíš odejde z reprezentace.

„Snažím se udělat tureckou reprezentaci lepší a lepší. Pokud se mi to ale nepodaří, tak zajdu za ředitelem turecké reprezentace a požádám ho, aby mě propustil," řekl Guus.

„Šest bodů z těchto dvou duelů je ale nezbytných. Pokud se nám to nepodaří, pak podám prezidentovi svazu nabídku na propuštění a bude už jenom na něm, jestli mě propustí, nebo nechá. A to bude znamenat, že nejsem dobrý a úspěšný trenér," řekl na závěr nizozemský kouč.

Hiddink má blízko k Romanu Abramovičovi od té doby, co ho majitel Chelsea nalákal do ruské reprezentace v roce 2006. Guus také pomohl Chelsea se vyhrabat z menší krize v roce 2009, když s ní došel do semifinále Ligy Mistrů, kde Chelsea nestačila na Barcelonu. A nesmíme zapomenout také na to, že s Chelsea ten rok dokázal vyhrát FA Cup.

zdroj:skysports.com

19:34:08 - 24.03.11 - EQUULUS - Mužstvo - 3060x