To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Salomon Kalou exkluzivně pro Chelsea TV

Útočník Pobřeží Slonoviny, Salomon Kalou, byl ohromen svým nasazením v základní sestavě proti Manchesteru City a pro Chelsea TV řekl, že to mohlo být důsledkem toho, že nové rozestavení týmu pro něj není nic nového. To samozřejmě Carlo Ancelotti také věděl a vzal v potaz.


Chelsea v s novým rozestavením 4-4-2 vyhrála 4 a remizovala v jednom z posledních 5 utkání! Právě v tom posledním byla dána šance Salomonu Kalouovi, který měl s Fernandem Torresem na hrotu zkusit vytvořit nové útočné duo.

Od svého přesunu na Stamford Bridge v roce 2006 hrával Kalou spíše jako jeden ze tří útočníků v dříve pro Chelsea typickém rozestavení. V této nedávno pozměněné formaci na klasické 4-4-2 se ale rychle adaptoval, čemuž přispěl i fakt, že tak už dříve nastupoval.

„Je to pozice, na které jsem hrál v Holandsku, takže to pro mě není nic nového,“ prozrazuje.

„Ve Feyenoordu jsem hrál za Kuytem a vedl si dobře. Doufejme, že v novém rozestavení, které Chelsea používá, pro mě bude více příležitostí hrát za hrotovým útočníkem.“

„V posledním zápase Ligy mistrů jsem nehrál, a tak jsem na tréninku pořádně pracoval, abych trenérovi dokázal, že mohu hrát v základní 11. No a on mi dal šanci. Doufejme, že byl s mým výkonem spokojen,“ sdělil Kalou pro klubový kanál.

Různé formace obou týmů v posledním zápase měly za následek, že Manchester City měl jednoho středového záložníka navíc. Kalou dále vysvětlil, jaké pokyny mu Carlo Ancelotti sdělil a co si od něj představoval, že bude dělat.

„Mým úkolem bylo hrát trochu zataženěji, snažit se získávat míče a kombinovat a spolupracovat s Torresem na hrotu, jehož pohyb byl velmi dobrý,“ navázal.

„Je pro mě vždy důležité vrátit se a snažit se pomoct Lampardovi a Essienovi v záloze, když zrovna nemáme míč na kopačkách. Musel jsem zkoušet dostávat Nigela de Jonga pod tlak a nenechat ho lehce získat míč. Poté, když jsme měli míč, má práce byla pokusit se pro nás otevřít hru,“ vysvětluje Afričan.

„Myslím, že jsem v prvním poločase hrál docela dobře, měli jsme i několik příležitostí ke vstřelení gólu. Když Didi a Nico přišli na hřiště, obrana Citizens byla již unavená a bylo pro nás lehčí ji překonat.“

„Byl to jeden z našich nejlepších zápasů za poslední dva měsíce. Když jsme byli pod tlakem, tak jsme vzdorovali a když jsme měli míč my, tak jsme si vytvářeli šance. Pokud budeme hrát takto i nadále, můžeme dostat vedoucí United pod tlak,“ zakončil.

zdroj: chelseafc.com


19:22:29 - 22.03.11 - Petric32 - Mužstvo - 4358x