To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Čech hodnotí páteční los

Petr Čech řekl něco málo o fascinujícím losu v Lize mistrů, ale ještě předtím se chce soustředit a nabrat síly na neméně důležitý domácí zápas proti Manchesteru City.
Český gólman se nejdříve podíval na páteční rozlosování Ligy Mistrů, a až poté se vydal do Cobhamu, aby se připravil na nadcházející ligový zápas proti Citizens. Čech nebyl faktem, že jsme dostali naše největší rivaly, Manchester United, nějak zvláště překvapený.

„Já to tvrdím stále. Pokud chcete vyhrát Ligu mistrů, musíte umět porazit kohokoliv. Stejně dříve nebo později by na nás v losu padl jeden z anglických týmu, takže je jedno, jestli je dostaneme ve čtvrtfinále, nebo ve finále."

„Jak jsem již řekl, tak mě nezajímá, koho dostanem, nebo naopak komu bychom se v losu měli vyhnout. Manchester dobře známe, oni znají nás a oba víme, co od sebe očekávat. Old Trafford známe docela dobře, porazili jsme je tam už párkrát. A to nás může těšit a mohla by to pro nás být i psychická výhoda," řekl Big Pete.

Co se týče ostatních čtvrtfinálových zápasů, tak Čech si o některých myslí, že budou nesmírně vyrovnané. „Myslím si, že Real Madrid vs. Tottenham je velmi zajímavý los. Pro Spurs je to skvělá výzva, protože je to vlastně poprvé, co se dostali do Ligy Mistrů. Jejich protivník je skvělým a známým týmem, a to si myslím, že je pro anglický tým dobrá výzva. A co se týče našeho zápasu, tak je to taky skvělé, protože už teď je jisté, že jeden z anglických klubů se dostane do semifinále," vysvětlil Čech.

„Šachtar s Barcelonou mají vzájemnou historii v Lize Mistrů. Myslím si, že to bude ještě zajímávé střetnutí, protože Doněck v roce 2008 dokázal na Nou Campu Barcelonu přehrát 3:2."

„A také Shalke proti Interu budou dva napínavé zápasy. Inter nemá jednu z nejlepších sezón a Shalke se zase v lize moc nedaří. Myslím si, že pokud postoupíme přes Manchester, tak máme skvělou šanci se dostat i přes semifinále, kde narazíme právě na jeden z týmů Schalke - Inter."

Náš první zápas proti Manchesteru se odehraje 6. dubna na Stamford Bridge. Jsou zde ale ještě dva ligové zápasy, na které se musíme soustředit. Jsou to nedělní domácí zápas proti City a zápas na hřišti Stoke.

„Na vedoucí Manchester teoreticky ztácíme 6 bodů. Pokud vyhrajem v neděli, dostaneme se na třetí místo před City a navíc budeme mít zápas k dobru, což by nám mohlo dost pomoci a samozřejmě také pokud chceme udržet naději na obhajovu titulu, tak potřebujeme jen vyhrávat a tvořit tlak na vedoucí Manchester," dodal na závěr Petr Čech.

zdroj: chelseafc.com

15:48:00 - 19.03.11 - EQUULUS - Evropské poháry - 3257x