To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Reakce: Chvíle vítězství

Carlo Ancelotti i přes úspěch ve včerejším zápase varuje své hráče, aby nemysleli příliš mnoho na pronásledování Manchesteru, ale spíše se zaměřili na vítězství přicházející zápas po zápase.


Do včerejšího zápasu se vkládaly velké naděje všech příznivců Blues. Pokud bychom porazili Rudé ďábly, koho pak ne. V prvním poločase sice udeřili hosté, ale v tom druhém jsme díky gólům Davida Luize a Franka Lamparda z penalty mohli slavit vítězství.

„Jsou příliš daleko,“ reaguje Carletto na rozestup v tabulce, „ale vítězství bylo dobré pro naši sebedůvěru,“ dodává.

„Tabulku musíme respektovat a Manchester oproti nám zaváhal jen minimálně. V tuto chvíli nejsme schopni myslet na dostižení úplného čela tabulky.“

Dále už se Ancelotti zaměřil na rozbor včerejšího utkání. „Byl to hodně obtížný zápas proti fantastickému týmu. Manchester v prvním poločase ukázal svou fantastickou kvalitu. My jsme první půli začali taky dobře, ale asi v jejím prostředku jsme měli problémy přerušit jejich hru.“

„Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší, byli jsme schopni hrát s větší intenzitou a nasazením,“ prozrazuje lodivod Blues.

„Zápas jsme začali dobře, protože jsme byli hbití a rychlí v přechodné fázi a taky jsme měli několik šancí ke skórování - například Maloudova šance. O poločase jsem chlapcům řekl, že tohle je ten správný způsob jak hrát 45 minut, ne pouze úvodních 15.“

„Nebylo snadné vrátit se v tomto zápase do hry,“ reaguje na úvodní branku Rooneyho. „Především proto, že to bylo proti Manchesteru United, který je výborný z protiútoků. V druhém poločase byla naše hra stabilnější, útočníci vyvíjeli na rozehrávku soupeře větší tlak a ve středu pole jsme využívali naši sílu.“

Duel proti United byl třetím, ve kterém trenér Ancelotti zvolil rozestavení 4-4-2 s plošnou čtyřčlennou zálohou a dvěma hroty. Mělo to samozřejmě několik nedostatků, které v 29. minutě odhalil Wayne Rooney, ale po zbytek utkání již vše fungovalo, jak mělo, a z nové formace jsme začali těžit kýžený úspěch.

„Chtěli jsme hrát v této formaci, protože nám naskýtá více převahy a možností vývinu většího tlaku ve středu hřiště a našim cílem bylo jim nedat možnost hrát jednoduše. Ve druhém poločase se nám to dařilo mnohem lépe,“ pokračuje italský kouč.

Trenérovou jedinou změnou od utkání Ligy mistrů proti Kodani, bylo nasazení Davida Luize, jenž v milionářské soutěži za Blues tuto sezonu nastupovat nemůže. Trenér hostí Ferguson, jak je jeho zvykem, reklamoval výkon sudího a dožadoval se pro Luize druhé žluté karty, tak jako se to stalo u jeho vlastního svěřence, Nemanji Vidiče. Ferguson také zpochybnil rozhodnutí sudího písknout penaltu, ze které Lampard utkání rozhodl. Ale co si o tom všem myslí Carlo Ancelotti?

„Byl to hodně těžký zápas i pro rozhodčího, protože zde bylo velmi mnoho situací těžkých na posouzení a sudí musel udělat některá obtížná rozhodnutí, ale já to nechci soudit,“ odmítá Ancelotti roli rozřešitele.

„Výkon Davida Luize byl velmi dobrý a navazoval na ten, který odvedl proti Fulhamu. Byl to velmi důležitý gól, který se stal v zápase klíčovým.“

„Momentálně na tom jsme dobře, ale musíme pokračovat v tvrdé práci, protože se v tomhle rozpoložení musíme udržet i pro další zápasy Premier League a Ligy mistrů,“ nenechává se Carletto ukolébat včerejším úspěchem.

„Dnes večer tým prokázal význam dobrého týmového ducha. V dobrých okamžicích hráči stojí při sobě a v těch špatných to musí být stejné. To se povedlo a my slavili úspěch,“ zakončil včerejší pozápasovou tiskovou konferenci spokojený trenér Chelsea.

zdroj: chelseafc.com


15:17:28 - 02.03.11 - Petric32 - Mužstvo - 3225x