Report: Chelsea 2:1 Manchester United

Borcům z londýnské Chelsea se podařilo otočit zápas proti vedoucímu týmu tabulky, a tak dokázali v ostře sledovaném zápase vyhrát. Tímto vítězstvím se Chelsea o malý krůček přiblížila na vedoucí pozice.

Góly:
54. David Luiz, 79. Frank Lampard(pen.) - 29. Wayne Rooney
ŽK: Ramires, Luiz, Essien - 2x Vidič, Giggs
ČK: Vidič

Průběh zápasu:
Od úvodních minut se hráči Chelsea chtěli pokusit udělat dobrý dojem a vstřelit úvodní branku.
Již v 5. minutě byl náznak větší šance. Ramires obešel Carricka, přihrál Anelkovi, který poslal míč na hranici velkého vápna, kde si seběhl Malouda a z první se pokusil překonat Van der Sara, bohužel mířil přimo do jeho náručí.

Hráči Manchesteru měli také nějaké záblesky, ale k přímému ohrožení Čechovi svatyně se nezmohli. Jejich čas přišel ale v 29. minutě, kdy si WAYNE ROONEY společně s Nanim vyměnil dvě, tři přihrávky, a tak zmátl obranu domácích. Poté se anglický střelec otočil k bráně a jedovatou a zároveň přesnou střelou poslal míč za brankovou čáru, což zamenalo vedení pro Rudé ďábly. I díky špatně bránící obraně se Rooneymu podařilo skórovat.

Po vstřelené úvodní brance se hosté zatáhli více do obrany a dávali si raději pozor na skulinky, kterými by mohli hráči Chelsea proklouznout a vstřelit vyrovnávající branku. Chelsea se ale nějaký vážnější tlak vyvinut nepodařil.

Do jasné tutovky se ve 40. minutě dostal Brano Ivanovič, který se po přímém kopu Lamparda dostal k odraženému míči a z dvou metrů nedokázal překonat skvěle chytajícího gólmana Manchesteru. I díky němu na tabuli svítí stav 1:0 pro jeho tým. To byla situace volající po brance! Je vůbec možné, aby to neskončilo gólem?!

Až do konce první půle se nic vážnějšího nestalo, a tak po první půli jsou šťastnější fanoušci hostujícího týmu, kteří do Londýna dojeli v hojném počtu. Domácí byli na začátku první půle lepším týmem, ale jako první udeřil Rooney. Poté hráči Manchesteru předváděli svoji typickou hru, která není pro oko diváka pohledná, ale přináší ovoce, a to betonovat, betonovat, betonovat a čekat na protiútok.

Druhý poločas byl identický tomu prvnímu, což bylo logické vzhledem k tomu, že domácí, pokud nechtěli prohrát, museli vstřelit vyrovnávající, popřípadně druhou branku. A o to se pokoušel jak Lampard, tak Anelka, oba selhali na jim známém jménu,Van der Sar. Nedivil bych se, kdyby se jim o něm v noci zdálo.

Po opakovaném snažení dobýt tvrz nizozemského gólmana, se to hráčům v modrém konečně podařilo. Tribuny na Stamford Bridge se otřásaly v základech, když se v 54. minutě dokázal prosadit DAVID LUIZ. Pro něj to je premiérový gól, který má pro Romana Abramoviče cenu zlata. Krásný centr Essiena do velkého vápna našel hlavu Fernanda Torrese, který dokázal vyhrát hlavičkový souboj, a tak dokázal přihrát na málo pokrytého Luize, který výstavní střelou k tyči rozvlnil síť. Špatně pokrytý Luiz šel následně oslavit gól k rohovému praporku, kde se rozcvičoval Didier Drogba, a právě s rodákem z Pobřeží Slonoviny se objal a oslavil svůj životní gól.

Jelikož hráčům Blues remiza nestačila, logicky se tlačili i nadále dopředu. Skvělým presingem nutili hráče v červeném k nepřesnostem, z kterých měli následně hráči Chelsea šance. Jedním z takových příkladů byla i střela Anelky, která byla sražená, a tudíž Sarovi problémy nenadělala.

To, že Chelsea prahne po gólu, který by znamenal vedení, dal najevo i Carlo Ancelotti, který poslal na hřiště čerstvého Drogbu, který vystřídal dnes nenápadného Nicolase Anelku. Příchodem Drogby se hra ale moc nezlepšila, spíše bych řekl, že hra byla od vápna k vápnu a tudíž jsme neviděli téměř žádný pokus o střelu. Na to musel zareagovat italský stratég, který poslal na plac již uzdraveného Zhirkova, který se měl pokusit zatraktivnit hru.

A tomu se to povedlo. V 78. minutě byl totiž v pokutovém území sražen k zemi obráncem Smallingem. Pokutového kopu se ujal, jak jistě tušíte, pokutový mág FRANK LAMPARD. A ten nedal nizozemskému brankáři šanci, když míč zavěsil přímo pod břevno.  Van der Sar sice směr střely vystihl, ale penalta byla krásně a nechytatelně kopnuta, a tak miláček Chelsea, Frankie, poslal své mužstvo v 79. minutě do vedení.

Minutu po vstřelené brance chytře zasáhl do hry kouč Chelsea, který poslal Davida Luize na střídačku, jelikož měl na svém kontě žlutou kartu. Místo něj nastoupil José Bosingwa, který se usadil na pravém kraji obrany místo Ivanoviče, který se posunul na post stopera.

Velká šance přišla v 82. minutě, kdy se do střely opřel aktivně hrající ruský hráč Zhirkov. Jeho střelu tečoval Vidič, který měl obrovské štěstí, když viděl, jak míč míjí pravou tyč jen o pár centimetrů. Chelsea zatlačila Manchester na vlastní půli a snažili se pojistit vítězství.

Manchesteru se nepodařilo udržet míč na kopačkách déle než půl minuty, a proto se vyrovnávajícího gólu nedočkali. Tečku za tímto krásným zápasem udělal Vidič, který musel předčasně odejít do sprch. Na hranici pokutového území poslal k zemi Ramirese, který se dral do šance. Více se už ale nestalo. Za zmínku snad už stojí jen mistrovsky takticky odehrané nastavení, které proběhlo z převážné většiny u rohového praporku Red Devils.

Hráči Chelsea tak dokázali to, co v této sezóně dokázali jen hráči Wolves, a to porazit Manchester United. Chelsea se tak v tabulce posunula na 4. místo. Na vedoucí Manchester jim zbývá 12 bodů s tím, že mají ještě zápas k dobru. Potvrdit rostoucí formu mohou hráči Chelsea 7.3., čili v pondělí na hřišti Blackpoolu. Zápas začíná ve 21:00 SEČ.

00:09:42 - 02.03.11 - EQUULUS - Mužstvo - 5618x