To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Torres: Rád hraji proti silným týmům

Fernando Torres se poprvé zítra večer, jako hráč jiného týmu než Liverpoolu, utká s Manchesterem United. Několikrát už zažil, jaké to je, porazit současné lídry tabulky.
Španělský reprezentant dal klubu z Old Trafford za svou kariéru jen 2 góly, ale pravidelně obranu rudých ďáblů trápil. Nemanja Vidič, jeden z nejlepších obránců v Anglii, s ním prožil několik nočních můr, během jejich soubojů. Totiž všechny 3 jeho červené karty v dresu Manchesteru přišly během některého ze zápasů, do kterých nastoupil také Torres jako jeho protihráč. A všechny nakonec zvítězil tým z města Beatles.

Právě Vidič bude zítra kapitánem „Red Devils" na Stamford Bridge. Jeho pravidelný parťák Rio Ferdinand bude ale chybět kvůli problému s lýtkem. Pro Torrese je to ovšem zklamání, protože si užívá testování se proti velkým fotbalistům nejen fyzicky, ale hlavně věhlasem.

„Myslím, že zbytek Chelsea ví lépe jak hrát proti United, byli proti nim v posledních letech úspěšnější něž my. Ale vždy je to to samé."

„Když hrajete proti těm nejlepším týmům světa, mají ty nejlepší hráče. A Manchester United určitě mezi ně patří. Mají skvělé stopery a vždy jsou vysoce namotivovaní. Chcete proti těmto hráčům hrát dobře, ukázat, že na to máte. Vidič s Ferdinandem pro mě byli pokaždé obrovskou výzvou, takže doufám, že oba nastoupí. Někteří hráči preferují, aby nemuseli hrát proti dobrým hráčům, ale já jsem opačného názoru, užívám si to."

Už několikrát bylo tuto sezonu řečeno, že United, i když jsou na špici tabulky a naposledy porazili Wigan jednoznačně 4:0, nejsou ve vrcholné formě. Zvláště pak na venkovních hřištích, kde zaznameli pouhá 4 ligová vítězství! Torres ale tuší, že tým, který byl donedávna velmi dlouho neporažen, se na Blues dobře připravil.

„Prohráli jediný zápas, nejdůležitější věcí je, že jsou na vrcholku ligy, i když na tom nejsou úplně nejlépe. Stále ještě tuto sezonu bojují o všechno. Jsou opravdu kvalitní a je to stejné jako dříve na Chelsea. Byl jsem v Liverpoolu a měl jsem hrát proti Chelsea nebo Manchesteru. Nebyli jste tenkrát ve vrcholné formě a stejně každý veděl, že bude hrozně těžké vyhrát."

„Bude to zajímavý zápas, protože se stále ještě můžeme vrátit do boje o titul, jednoduše to bude v tuto chvíli jedno z nejdůležitějších utkání této sezony. Pokud se nám podaří vyhrát, budeme k nim blíž a navíc budeme mít ještě jeden zápas na Old Trafford."

Zatímco Torres ještě čeká na svoji první střelu v dresu Chelsea, která by skončila mezi třemi tyčemi, prokázal během posledního zápasu v Kodani, že se začíná v týmu zabydlovat, konkrétně vedle Nicolase Anelky a před čtyřčlennou záložní řadou.

„Útočníci, které máme, jsou závislí na zbytku týmu. S čtyčlennou obrannou i záložní řadou se týmu dařilo, byl dobře vybalancovaný, kompaktní a celkově si vedl výborně. Občas jsme míče posílali za obranu, občas do křídel. Nicovi se líbil tento způsob hry."

„Je to má práce správně rozumět hře Nicolase nebo Didiera Drogby, být zahrnutý v každodenní rutině týmu a znát kvality spoluhráčů. To je to, co se teď snažím dělat."

Hlava plná vzpomínek na triumfy nad United by se Torresovi určitě hodila a byl to tak skvělý čas pro otevření brány do síně střelců týmu ze Stamford Bridge.

zdroj: chelseafc.com

18:12:48 - 28.02.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3289x