To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Poznáváme Kodaň

Fotbaloví fanoušci v Kodaňi pomohli fanouškům Chelsea nastínit obrovskou atmosféru uvnitř Parken Stadium, stadionu klubu FC Kodaň.
Během přípravy Chelsea do vyřazovací fáze LM oficiální stránky chelseafc.com udělaly rozhovor s fanoušky Kodaně.

Parken Stadium je dánský národní stadion o kapacitě přibližně stejné jako Stamford Bridge. Zápas může ze sedaček sledovat 42358 diváků. Minulý týden zde hrála zápas anglická reprezentace a musíme uznat, že nejen na stadionu byl obrovský hukot.

Parken Stadium v Kodani

Je to vůbec poprvé, co se dánský klub dostal do vyřazovací části LM a fanoušci z Dánska se tohoto zápasu nemohou dočkat.

„Zápas byl vyprodán během 25 minut," uvedl obyvatel Kodaně a zároveň fanoušek Chelsea Lasse Andersen.

„Je to největší utkání pro dánský klub v historii. Dánové ještě tak daleko v LM nebyli," dodal dánský fanoušek.

„Bude zde jistě ohromná atmosféra, fanoušci domácích budou hodně zpívat a na stadioně bude panovat báječná nálada. Zápas budou moci sledovat diváci i na dánském televizním kanálu. Ten byl objednán už dva týdny před zápasem."

Divák se dostane na stadion jednoduše. Jeden z místních autobusů vede přímo ke stadionu.

„Autobus číslo 15 zastavuje přímo u Parken Stadium," řekl další obyvatel Kodaně, Anders Dalsten Overgaard. „Další autobusy zastavují na zastávce zvané Trianglen, odkud to na stadion trvá 10 minut pěšky.

„Doprava v Kodani je skvělá. Je podobná způsobu dopravy v Londýně. Metro, které funguje celou noc, autobusy a vlaky, které jezdí přes celou Kodaň. Veřejná doprava je nejjednodušší způsob přepravy v hlavním městě Dánska," řekl tamní obyvatel Andersen.

Krása města Kodaň

Fanoušci Chelsea se jistě těší na bývalého hráče Blues, Jespera Grønkjæra, který je v Kodani jako útočník. Grønkjær v drese Chelsea strávil 3 a půl sezóny. Do Chelsea přestoupil v roce 2000. Poté zamířil do Birminghamu, poté do Atletika Madrid a před usídlením v Kodani byl ještě hráčem Stuttgartu.

„Grønkjær hraje v evropské soutěži skvěle," řekl Kristian Korotayev. „V zápasech byl velmi odvážný a měl chuť hrát. To ukázal i proti Kazani, Panathinaikos nebo dokonce proti Barceloně."

„Je jedním z tahounů v Kodani. Hráči, kteří mu jdou v patách, jsou například William Kvist, těžce pracující záložník, střelec Dame N'Doye a nebo náš švédský brankář Johan Wiland."

„Většina gólů Kodaně padá z kopaček obou útočníků, jak Grønkjæra, tak N'Doye, takže se máte na co těšit!" řekl jeden z fanoušků.

Hráči Blues mířící do Dánska se pokusí vzít příležitost za pačesy, a tak se porozhlédnou po Kodani.

„V Kodani je řada světoznámých muzeí," řekl Anders, „ale především jsou zde dvě parádní místa, na které nesmíte zapomenout se podívat. A to jsou Round Tower, odkud máte krásný výhled na celé město, a pak Strøget, což je nejdelší pěší ulice na světě. V této ulici je mnoho obchodů a kaváren.

Round Tower

Round Tower je nejstarší funkční rozhledna v Evropě, která se datuje až do roku 1642. 36 metrů vysoká věž nabízí možnost vidět nejen krásnou přírodu, ale i starší části města Kodaň. Každý fanoušek, který se zajímá o kulturu, by tuto atrakci neměl přehlédnout.

Výhled z Round Tower na Kodaň

Pro fanoušky, kteří mají raději centrum, je zde turistická atrakce předávající informace. Lidé s menšími mobily si mohou stáhnout aplikaci nazývanou Wonderful Copenhagen (Nádherná Kodaň), která vám pomůže nastínit krásu Kodaně. Tato aplikace je samozřejmě v angličtině," řekl Lasse.

Nejčastější otázka na fanoušky byla, jestli existuje místo, kde budou mít fanoušci Chelsea možnost zůstat před a po zápase s Kodaní. Odpověd Anderse zněla: „Je zde mnoho barů a hospod v centru Kodaně."

„Old English Pub se nachází kousek od centrálního stadionu a je to tradiční anglická hospoda, kde fotbal vysílají v televizi.

„Pub of Sport je fotbalová hospůdka se čtyřmi kulečnikovými stoly a s mnoho televizemi, kde vysílají fotbal. Všechny bary a hospody s televizí budou jistě vysílat právě zápas mezi Kodaní a Chelsea a město bude plné křičících a natěšených fanoušků."

zdroj:www.chelseafc.com

22:40:13 - 20.02.11 - EQUULUS - Evropské poháry - 7972x