Report: Chelsea 1:2 Everton

Vítěze 4. kola FA Cupu určily až pokutové kopy, ve kterých pevnější nervy ukázali hráči Evertonu, a tak se hráčům Chelsea potřetí za sebou FA Cup získat nepodaří.
Chelsea 1:2 Everton (pen. 3:4)
góly: 104. Lampard - 119. Baines, Neville (rozhodující penalta)
ŽK: 43. Malouda, 45. Ramires - 51. Baines, 53. Coleman, 60. Distin

Průběh zápasu:

20. minuta - Přímý kop z 30 metrů kopal Frank Lampard, kdy jeho centr tečoval do tyče jeden z vlastních obránců, míč se poté odrazil k Terrymu, který skluzem prázdnou bránu přestřelil.

25. minuta - Po krásné individuální akci Lamparda se ke střele dostal Malouda, z velkého vápna Howarda přestřelit ale nedokázal.

32. minuta - O 7. minut později se do šance opět dostal Malouda, kterému přistrčil míč Didier Drogba, Howarda ale nepřekonal a tak na ukazateli svítilo stále 0:0.

45. minuta - Ještě  před přestávkou byl v pokutovém území faulován Ramires, kterého evertonský brankář Howard rukama zavadil. Podle sudího tento zákrok byl čistý, a proto ukázal Ramiresovi žlutou kartu za simulování. Opakované záběry ukázaly, že se rozhodčí mýlil.

64. minuta - Frankie se dostal k pohotové střele z malého vápna, ale opět nedokázal překonat skvěle chytajícího Tima Howarda.

82. minuta - Opět se ke střele dostal Frank Lampard, který ale opět nedokázal prostřelit gólmana Toffees.

90. minuta - K šanci se dostali i hosté, Fellani dokonce dokázal Petra Čecha překonat, rozhodčí měl ale zvedlý praporek a gól neuznal.

104. minuta - Minutu před koncem nastavení první patnáctiminutovky se dokázal trefit Franka Lampard, nejlepší hráč Chelsea v zápase. Anelka, který se u rohového praporku proháčkoval mezi dvěmi hráči, odcentroval do vápna, kde našel Didiera Drogbu, který stopnul míč Franku Lampardovi a ten střelou k levé tyči nedal Howardovi šanci.

119. minuta - Když už se zdálo, že Chelsea svůj náskok pohlídá, tak 5 metrů před vápnem fauloval Ivanovič.
Rozhodčí nařídil přímý volný kop, kterého se ujal Baines a ten technickou střelou z 20 metrů přestřelil zeď.

Pokutové kopy:
Chelsea: Lampard, Drogba, Anelka, Essien, Cole
Everton: Baines, Jagielka, Arteta, Heitinga, Neville

Zeleně jsou označeni hráči, kteří penaltu proměnili, červeně pak ti, kteří ji nedokázali proměnit.

Chelsea tak nepostupuje do dalšího kola. Hráči Evertonu sehrají své 5. kolo FA Cupu na domácím hřišti proti Readingu 1. března.

16:46:23 - 19.02.11 - EQUULUS - Mužstvo - 3794x