To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Ancelotti před utkáním

Carlo Ancelotti do dnešní odvety FA Cupu vypustí Didiera Drogbu a po dlouhém zranění, poprvé od listopadu, nastoupí Yuri Zhirkov.
Ruský reprezentant nastoupil naposledy v pokaženém zápase se Sunderlandem, když jsme prohráli 3:0, což bylo před 3 měsíci. Ale nyní je zotavený z problémů s lýtkem a je možný jeho dnešní start pro odvetu 5. kola FA Cupu.

„Dobrou zprávou je, že Yuri je připraven nastoupit, už v týdnu trénoval. Nenastoupí od začátku, ale věřím že by mohl střídat. Drogba bude v základní sestavě, ale ještě si musím rozmyslet, kdo nastoupí po jeho boku."
„Na tréninku jsem viděl starého dobrého Didiera, soustředěného na tvrdou práci a dobře motivovaného. Myslím, že to pro něj bude dobrý zápas."

Nové posily David Luiz a Fernando Torres nebudou k dispozici. Luiz protože nebyl registrován k prvnímu utkání 29. ledna a Torres vlastně ze stejného důvodu, ale také protože už nastoupil v FA Cupu za Liverpool.
I přes to Carletto očekává, že budeme mít silný tým, a že na domácí půdě zvládneme to, co se nám v prvním utkání v Liverpoolu nepodařilo.

„FA Cup je jiná soutěž, jiný příběh. Minulý rok se nám velmi dařilo, vyhráli jsme a tak to chceme zopakovat. Everton je těžký protivník, vždy když proti nim hrajeme, máme trochu problémy, ale chceme vyhrát a udělat pro to vše, co je v našich silách. Doufejme, že se to podaří a příští týden nastoupíme proti Readingu."

„Není nezbytné nechávat hráčům dlouhý odpočinek. Možná, že můžu pár hráčů vystřídat, ale ne protože jim chci ulevit pro Kodaň. To je zase jiný příběh. Teď chceme využít všechnu naši sílu a naše schopnosti, abychom vyhráli nad Evertonem. Mohlo by to být dobré pro atmosféru v týmu před startem Ligy Mistrů."

FA Cup se začal popisovat jako vedlejší program mezi důležitějšími trofejemi, ale Ancelotti věří, že si zachová svůj půvab. Zároveň doufá, že by se Chelsea mohla stát prvním týmem, který by vyhrál FA Cup třikrát v řadě od dob Blackburnu kolem roku 1880.

„Je to další zvláštní motivací pro hráče a proto uděláme vše, co je v našich silách. Nyní je naším hlavním cílem dostat se do semifinále ve Wembley. Mám rád tuhle soutěž, protože je zajímavé hrát odvetu, když je první výsledek remíza. Také je zajímavé, že se hraje v sobotu, protože kdyby se hrál během týdne, mohl by ztratit na důležitosti."

„Data dnešní odvety a případného zápasu s Readingem nám umožňují držet se v lize stále na dobrých pozicích."

„Myslím, že nakonec budeme stejně hrát 38 zápasů. Nyní jsme na 5. pozici, ale to už je náš problém, musíme zabrat a dostat se mezi první 4 týmy."

„Není to dobré, musím se přiznat. Naše pozice v tabulce není dobrá, ale máme možnost se zlepšovat."

Manažer Evertonu David Moyes doufá, že Chelsea bude myslet jen na Ligu Mistrů, teď když jeho tým jede na jih do Londýna.

„Chelsea se chce dostat do finálových kol a já doufám, že teď myslí jen na Ligu Mistrů, a že naše utkání pro ně nebude tak důležité."

„Myslí, že Liga Mistrů je to jediné co by chtěli vyhrát. Pro tyto kluby je těžké vést si dobře na všech frontách, tak doufejme, že FA Cup je jedna z těch, na kterých jim nezáleží tolik.

Moyesovi bude chybět Louis Saha, který nám vstřelil v prvním zápase gól. Také bude chybět Jack Rodwell, který má problém s třísly.

zdroj: chelseafc.com

11:04:00 - 19.02.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 2826x