To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Luiz je šťastný, že může Chelsea pomoci

Není tajemstvím, že se žhavě uvažuje o nasazení tohoto brazilského obránce do pondělního zápasu od úvodních minut. Sám hráč je na to připraven a říká, že se v Anglii rychle usadil a na tamní způsob života si taktéž už zvykl. To a daleko více prozradil na dnešní tiskové konferenci.


Třiadvacetiletý Luiz odehrál minulý týden proti Liverpoolu jen 20 minut, ale i přesto se stihl předvést ve velmi dobrém světle. Nyní se těší na další zápasy, ve kterých by dost možná mohl tvořit důležitý kámen základní sestavy, a na nadcházející měsíce v klubu.

„Jsem zde hodně šťastný. Dobře jsem se zde usadil, všichni mě tu vítají a těším se na nadcházející období, jakožto hráče Chelsea,“ řekl na dnešní tiskovce vytáhlý obránce.

„Každý hráč chce hrát a být součástí týmu. Během své kariéry jsem zkoušel hrát na různých pozicích. Teď jsem jen rád, že zde mohu pomoci, bez ohledu na to, na jaké pozici zrovna nastoupím. Chci se učit a dozvědět více o klubové filosofii, o tom, jak klub hodlá postupovat do budoucna a v neposlední řadě chci tvrdě pracovat za účelem stát se lepším hráčem,“ sdělil nadějný Brazilec.

Pozornost na Davida Luize byla v jeho prvním utkání trochu odvrácena v důsledku toho, že druhá lednová posila, kterou byl a je Fernando Torres, nastoupila taktéž ve svém prvním zápase za Blues a to proti svému bývalému zaměstnavateli z Liverpoolu. Nehledě na to, Luiz určitě není považován za nějakou méně cennější klubovou akvizici.

„Útočníkům je většinou věnována větší pozornost, protože jsou to oni, kdo přináší radost a góly. Já jsem pouze šťastný z toho, že zde můžu být a chci klubu pomoci dosáhnout jeho cílů. Chci zde být úspěšný,“ pokračuje Luiz.

„Osobně jsem se v těch 20 minutách posledního zápasu cítil velmi dobře, nicméně jako tým jsme hráli pod svými možnostmi, protože Chelsea zápas prohrála. Doufám však, že ten výkon od minula ještě vylepším a usadím se zde.“

Očekává se, že v pondělním utkání na Craven Cottage se objeví ve stoperské dvojici vedle Johna Terryho, nicméně není vyloučeno ani to, že se v sestavě objeví na úkor Ashleyho Colea nebo na druhé straně místo Josého Bosingwy či Branislava Ivanoviče.

Luiz sílu týmu, ke kterému se připojil, uznává. „Chelsea má široký výběr kvalitních obránců, kteří chtějí hrát. Je dobré mít z čeho vybírat a je pouze na trenérovi, koho na zápasy nasadí.“

„Fotbal v Chelsea se teď nezaměřuje jen na mě, i nadále si samozřejmě všímá klubových model. John Terry je skvělý hráč, který toho už hodně vyhrál. Doufám, že se toho od něj hodně naučím a zažiju stejný úspěch, který on zažívá po mnoho let,“ řekl Luiz, než uzavřel tiskovku o tom, jaké to je čelit Torresovi, Anelkovi či Drogbovi na tréninku.

„Je to snazší, protože jsou teď se mnou,“ směje se. „Měl jsem tu čest hrát proti Fernandovi, ještě když jsem kopal za Benficu. Mohu se od těch nejlepších jen učit. Je to velké potěšení trénovat po boku těchto skvělých hráčů,“ zakončil.

zdroj: chelseafc.com


21:31:01 - 11.02.11 - Petric32 - Mužstvo - 3036x