To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Fernando Torres

Celé jméno: Fernando José Torres Sanz
Datum narození: 20. března 1984
Místo narození: Madrid, Španělsko
Číslo dresu: 9
Národnost: Španělsko
Výška: 185 cm
Předchozí působiště: Atlético Madrid, Liverpool FC
V klubu od: 1.2. 2011
Cena: 50 milionů liber
Debut: 6.2. 2011 - Liverpool FC
Fotogalerie: fotky zde


Fernando José Torres Sanz je španělský fotbalový útočník, který v současné době nastupuje za Chelsea FC, kam přestoupil v lednu 2011 z Liverpoolu FC. Je odchovancem klubu Atlético Madrid, kde strávil šest let a plnil dokonce i funkce kapitána, které se ujal v pouhých 19 letech, čímž se stal nejmladším kapitánem v historii Atlética. Před přestupem do Chelsea FC nastupoval za Liverpool FC, kde v sezóně 2007/08 vstřelil 24 ligových gólů a manažer Liverpoolu Rafael Benítez řekl "V příští sezóně to bude mít těžší". Bylo zjištěno, že při zápase za Atlético Madrid měl na kapitánské pásce zespoda napsáno "You'll never walk alone", což je hymna Liverpoolu.  

Začalo období přestupů, o něj se strhl veliký boj. Nejvážnější zájem projevoval Manchester United a Chelsea. 20. června se však v britských médiích objevila zpráva, že je číslem 1 na seznamu posil Liverpoolu. 29. června náhle přerušil dovolenou a v Madridu se setkal se zástupci Liverpoolu. Odletěl soukromým letadlem do Liverpoolu, aby zde podstoupil zdravotní prohlídku a dojednal poslední detaily smlouvy. Bylo jasné co bude následovat a fanoušky Atlética pohltila panika. Skupina fandů hrozila, že podpálí stadion a kanceláře vedení klubu pokud nebude jeho přestup odvolán. Přestup odvolán nebyl. A tak se 30. června stal posilou FC Liverpool za 26,5 milionu liber. V roce 2008 s reprezentací Španělska Mistroství Evropy, v roce 2010 se stal se španělskou fotbalovou reprezentací mistrovstvím světa v Jižní Africe. Zápas proti Nizozemsku skončil po 122. minutě.

Fernando Torres přestoupil 31. ledna za částku 50 milionů liber (asi 1,4 miliardy korun) do londýnského klubu Chelsea FC, kde se mimo jiné potká s českým gólmanem Petrem Čechem.


17:18:00 - 01.02.11 - Kopr - Chelseafc.cz - 25164x