To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Čtvrteční rozhovor s Davidem Luizem

První den v kterémkoli novém zaměstnání může být zajímavá zkušenost. Poznávání nových tváří a míst, parkovišť a koridorů mohou být dost matoucí téměř pro jakéhokoliv nováčka.


David Luiz, který dnes absoloval trénink s A-týmem, v sobě cítí obrovské nadšení. Setkal se s právníky a zdravotním personálem a absolvoval první rozhovory s oficiální stránkou a klubovou televizní stanicí.

Žádný problém pro nováčka Chelsea, který si své povinnosti plní, tak tiše a trpělivě jak si jen umíte představit. Za doprovodu svého tlumočníka, který zajišťuje každodenní rozhovory to proto, aby vše běželo plynule bez problémů.

Nejnovější přírustek Chelsea, Luiz, je relativně v Anglii neznámý, ve srovnání s další naší novou akvizicí, Fernandem Torresem, se kterým Brazilec strávil většinu včerejšího tréninku.


Dohoda o přestupu zabrala spoustu času, Benfica oznámila koncem minulého týdne, že jednání se 23letým hráčem bylo zastaveno, proto k podpisu smlouvy došlo krátce před vypršením přestupového období.

To přineslo spolehlivost a všestrannost do týmu na Stamford Bridge, v podobě 188 centimetrů. Extravagantní obránce s mezinárodními zkušenostmi, který nejraději hraje ve středu obrany, ale může také hrát i na postu krajních obránců, kde by mohl být i nasazen.

Po ukončení pobytu v Lisabonu letěl Luiz do Londýna brzy ráno v úterý, takže předevčírem okusil příchuť života v Cobhamu.
Samozřejmě tam byly již některé známé tváře. Ramires byl jeho týmovým spoluhráčem z minulé sezóny v Benfice a k této dvojici se také připojil Alex, kterého zná z národního týmu, v němž debutoval loni v létě v zápase proti USA.

„Mluvil jsem s ním mnohokrát před mým přestupem a Ramires vždycky říkal, že doufal, že bych se mohl přesunout právě sem, protože je to zvláštní místo a že by byl moc šťastný, kdybych přišel právě sem. A nyní jsme po roce opět spoluhráči,“ řekl Luiz prostřednictvím svého tlumočníka.

„Znám Alexe už dlouho. Obdivuji ho, líbí se mi nejen jeho styl hry, ale i jeho osobnost. Samozřejmě oba hrajeme v národním týmu Brazílie, takže ho znám velmi dobře.

Srovnání mezi těmito dvěma jsou zřejmé. Oba mají zodpovědný přístup ke svým obranným povinnostem a zároveň ovládají míč pohodlně u nohy a tradičně patří mezi hráče, kteří umí zaútočit, a nejen bránit.

To znamená, že jeho přednosti jsou nyní očekávány na Stamford Bridge spíše jako bonus společně s Johnem Terrym a Branislavem Ivanovičem, kteří jsou stejně zběhlí v držení míče. Luizův nový tým si je vědom jeho talentu a může se jím chlubit.

„Věděl jsem, že v Chelsea budu mít velkou konkurenci, protože je to velký klub a musíte být top hráč, abyste mohl pravidelně nastupovat. Je to pro mě velká výzva. Mám silnou touhu získat stabilní místo v tomto týmu, chci se učit od mých nových spoluhráčů a kamarádů z týmu, a stát se tak lepším hráčem, získat více zkušeností a dovedností.


„Anglická liga je nejlepší liga na světě, takže jsem šťastný, že tady můžu hrát s ostatními skvělými hráči a doufám, že nastal můj čas.“

Luiz nehrál zápas od 16. ledna a zdůraznil, že pokud bude nasazen, je připraven nastoupit tento víkend proti Liverpoolu.

„Jsem připravený nastoupit kdykoliv a jsem si stroprocentně jistý, že kdyby bylo potřeba, abych nastoupil například zítra, tak nastoupím. Nevidím v tom žádný problém, má kondička je podle mého mínění dobrá,“ usmívá se.

„Jsem připravený pomoci týmu jakýmkoliv způsobem. Dokonce trenér to po mně vyžaduje. Na hřišti se prostě cítím jako doma. Nejraději hraji na stoperovi, ale klidně můžu hrát na kraji obrany.“

„Carlo mě přivítal v Chelsea a řekl, že je moc šťastný, že jsem přišel a zároveň doufá, že udělám, co bude v mých silách. Jsem šťastný, protože můžu být v týmu s jedním z nejlepších trenérů na světě,“ vysvětlil Luiz.

David Luiz také prozradil něco o sobě a své rodině
„Jsem tichý kluk, ale jakmile jsem na hřišti, okamžitě se ze mě stává jiný člověk,“ vysvětluje. „Mimo hřiště jsem „v pohodě“ chlap a mám poměrně klidný život. Na hřišti se má osobnost mění, protože při hře jsem tvrdý a nevypustím jediný souboj.

Ještě nevím, jestli moje rodina přijede do Anglie, žijí v Brazílii a občas je vidám, zejména když jsem s národním týmem. Bylo by pro ně obtížné žít tady v Londýně, protože na takovou zimu, jaká zde panuje, nejsou vůbec zvyklí.“

Autor článku: Zugi

zdroj:www.chelseafc.com


21:48:01 - 03.02.11 - EQUULUS - Mužstvo - 6709x