To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Představení Davida Luize

Jak jsme již dříve oznámili, David Luiz podepsal smlouvu s Chelsea FC. Částka, která poputuje do kasy Benficy není přesně známa, ale odhaduje se rozmezí od 20 do 25 mil. liber. Luiz podepsal smlouvu na 5 a půl roku.
Stává se tak po Alexovi a Ramiresovi již třetím brazilcem v našem týmu. Ramires je zároveň jeho bývalým spoluhráčem z Benficy.  „Jsem potěšený, že se můžu připojit k tak velkému anglickému klubu, jakým je Chelsea. Moc dobře vím jak kvalitní jsou. Je to pro mě teď velká zkouška, ale jsem odhodlaný a sebevědomý. Věřím svým schopnostem k adaptaci do této excelentní ligy a těším se až potkám nové spoluhráče."

David Luiz Moreira Marinho se narodil 22. dubna 1987 v Sao Paulu, je mu tedy 23 let. Svoji kariéru začal v Esporte Clube Vitoria v Salvadoru, kde nastoupil ke 47 zápasům.

Tento 1,88 m vysoký obránce, který je známý svými dovednostmi s míčem a defenzivními schopnostmi, se přesunul v lednu roku 2007 do Benficy. Nejdříve na hostování, ale hned v létě téhož roku přestoupil.

Za Lisabonský klub nastoupil celkově k 82 ligovým utkáním. Minulou sezonu chyběl pouze u jediného zápasu Benficy a dovedl tak tým po 5 letech opět k titulu v domácí lze. Uefa.com ho dokonce zvolila "Ligovým hráčem roku".

Luiz, který udělal svůj reprezentační debut proti USA minulý rok, nebude k dispozici pro zápasy Ligy Mistrů, poté co za klub nastoupil ke všem 6ti utkáním v základní skupině. Ale bohužel, ani to jim nastačilo na postup a skončili 3. za Schalke a Lyonem.

Svoji rodnou zem také reprezentoval v roce 2007 na Mistrovství Světa hráčů do 20ti let v Kanadě. I tam skončil těsně před postupem do vyřazovacích bojů.

CEO Chelsea Ron Gourlay řekl: „David Luiz je jedním z nejperspektivnějších defenzivních hráčů na světě a taktéž reprezentant Brazílie. Jsem si jistý, že bude týmu velkým přinosem."
Předseda Bruce Buck přidal: „Je potěšující, že jsme dokončili přesun tohoto mladého fotbalisty, kterého jsme nějaký čas sledovali. David hrál v Lize Mistrů a tým je teď na základě toho zkušenější. Doufejme, že se nám podaří sezonu úspěšně dokončit."

Součástí smlouvy je bohužel i odchod talentovaného středopolaře Nemanji Matiče. Ten odejde do Benficy na konci sezony, tedy poté co splní svůj slib ve Vitesse Arnhem, kde je na hostování.

zdroj: chelseafc.com

18:09:38 - 01.02.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 3892x