To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Ivanovič nejen o FA Cupu

Branislav Ivanovič si za poslední dva roky užil růst svého jména, ale nohama se stále drží při zemi. Tento všestranný obránce je zatím naším nejvytíženějším hráčem, protože může nastoupit na stoperu nebo na pravém kraji obrany.
Carlo Ancelotti ho popsal slovy: „Má jeden z nejsilnějších charakterů v klubu. Nikdy se nebojí, vždy je soustředěný na hru a je velmi dobrý hráč."

Ivanovič přiznává, že si užívá fotbal, ale vždy bude jeho osobní rozvoj až na druhém místě, za úspěchy týmu.

„Pro mě osobně je důležité být připraven na zápas bez zranění, ale důležitější je vyhrávat a být zpátky na správné cestě k titulům. Myslím si, že jsem se každou sezonu zlepšoval a teď tvrdě pracuji. Prostě se snažím zlepšovat - teď znám ligu lépe a také lépe rozumím fotbalu. Spoluhráči mě neustále podporují a to je pro mě důležité a dobré. Je hezké být základním kamenem týmu."

„Dobrou věcí v našem týmu je, že každý přesně ví, co má dělat, aby jsme vyhrávali. Na to se soustředíme."

Dnešním testem je cesta do Evertonu ve čtvrtém kole FA Cupu a Ivanovič uznává, že toto bude obtížné odpoledne, i když jejich "talisman" Tim Cahill je pryč, sloužíc reprezentaci Austrálie.

„Tim Cahill je dobrý hráč, asi jeden z nejlepších hlavičkářů v lize. Není tak vysoký, ale má dobré načasování. Ale Everton má samozřejmě i další dobré a silné hráče a my na ně musíme být připraveni. Je dobré, že Cahill nenastoupí, ale je to šance pro nějakého jiného hráče. Doma jsme s nimi měli problém, například s Leightonem Bainesem. Na to musíme být připraveni."

„S Evertonem je to vždy těžký zápas a zvláště pak v FA Cupu, protože každý má speciální motivaci dostat se do Wembley a do dalších kol. Všechny týmy v Anglii na to myslí, ty menší vždy mohou překvapit ty větší a každý si to uvědomuje. Teď je dobrá chvíle pro nás ukázet jak dobří jsme my."

Není to jen fotbal, na co teď tento Srb myslí. Jeho kamarád a krajan, Novak Djokovič, nastoupí ve finále tenisového Australian Open. Soupeřem mu bude Skot Andy Murray a Ivanovič doufá, že Djokovič bude tento víkend také oslavovat a nepovolí Británii výhru v Grand Slamu.

„Byl skvělý, když porazil Federera a Novak si to zaslouží, protože je skvělý hráč a má jistě dobrou budoucnost.  Také by se jednou mohl stát světovou jedničkou a já věřím, že tento rok bude jeho. V tuto chvíli je fantastický, snad mu to vydrží a vyhraje svůj první Grand Slam. Murray je také dobrý a silný, jeho mentalita je také dobrá. Bude to dobrá hra a já doufám, že Novak vyhraje."

V tutou chvíli je ale důležitější, že jsme v boji o páté kolo FA Cupu. Losování proběhne v neděli odpoledne.

12:08:44 - 29.01.11 - Frantiny14 - Mužstvo - 4247x