Report: Bolton 0:4 Chelsea

Zverencom Carla Ancelottiho sa podarilo v dnešnom zápase na ihrisku Boltonu zvíťaziť vysoko 0:4. The Blues dokázali vyhrať už tretí zápas v rade.

Bolton Wanderers 0:4 Chelsea FC

Reebok Stadium, Anglicko
Góly: 11. Drogba, 41. Malouda, 56. Anelka, 74. Ramires

Úvod do zápasu vyšiel hráčom Boltonu ukážkovo, prvé tri minúty bolo vidieť len jeden tým, Trotters. Po chvíli sa ale hra upokojila, začalo sa hrať hlavne o stred poľa. Bohužiaľ bolo cítiť, že nám chýba Frank Lampard.
Úvodného gólu sme sa dočkali už desať minút po úvodnom hvizde, ako blesk z jasného neba prišla strela Didiera Drogbu z diaľky a bolo vymaľované. Gólman domácich urobil chybu a lopta skončila v sieti. Delovka Drogbu nabrala nevídané rozmery, bola to skutočne krásna strela.
Od tohto momentu sme začali na ihrisku hru kontrolovať, dominovali sme hlavne v obrane.
V 29. minúte prvého polčasu sa do veľkej šance dostal Anelka, išiel sám na brankára, predtým než stihol zakončiť ho ale od lopty odzbrojil jeden z domácich obrancov.
O tri minúty neskôr sa do sľubnej šance dostali konečne i zverenci Owena Coyla, skvelý zákrok si ale pripísal Petr Čech.
V 41. minúte fanúšikovia The Blues opäť jasali, po skrumáži pred bránou Jaaskelainena sa podarilo na druhýkrát prepasírovať loptu za bránkovú čiaru Maloudovi, 0:2.
Prvý polčas skončil pre hráčov Chelsea veľmi úspešne.

V druhej polovici stretnutia sme pokračovali v dobrom futbale, hráči Boltonu sa snažili tlačiť viac dopredu a na trávniku tak vznikali prečíslenia.
A práve po prečíslení prišiel i tretí gól v zápase, po prízemnej strele do ľavého rohu Jaaskelainenovej brány sa mohol z úspešného zásahu tešiť i tretí útočník Londýnčanov, Nicolas Anelka.
O výsledku bolo viac menej rozhodnuté, ani jeden z tímov na ihrisku ale nijak nepoľavil.
V 69. minúte sa do peknej šance rútil strelec tretieho gólu Anelka, podobne ako v 29. minúte jeho prienik zastavil Knight.
Aj Carlo Ancelotti pocítil, že sa na ihrisku už asi nič nezmení, hra začala trochu upadať, aj preto sa rozhodol na ihrisko poslať McEachrana. Ten nahradil Mikela, ktorého koleno nebolo pripravené na celý zápas.
Dá sa povedať, že striedanie Carlettovi úplne vyšlo, dve minúty nato sme totiž skórovali opäť. Prvého gólu v drese Chelsea, ktorému predchádzala neúspešná strela Anelku, sa dočkal Ramires. 0:4.
Brazílčan na ihrisku ale dlho nepobudol, v 77. minúte ho vymenil Kalou. Zápas sa už len dohrával, pár minút pred koncom bola Chelsea odoprená penalta, keď jeden zo zadákov domácich fauloval v pokutovom území aktívneho Francúza Anelku.

The Blues si dnešnou výhrou pripísali tretie víťazstvo v rade, môže to znamenať úplné zažehnanie krízy, aby sme to ale mohli s istotou povedať, budeme si ešte musieť pár zápasov počkať.
V sobotu nás čaká 4. kolo FA Cupu, v rámci ktorého sa stretneme s Evertonom.

22:56:37 - 24.01.11 - frankie88 - Mužstvo - 4735x