Report: Chelsea 2:0 Blackburn

Chelsea dnes porazila na Stamford Bridge Blackburn 2:0 a připsala si 3 body do tabulky Premier League. Jak se zápas líbil Vám? Napište do komentářů svůj názor.

Chelsea FC 2:0 Blackburn Rovers
Stamford Bridge, Londýn
Branky: Branislav Ivanovic (57'), Nicolas Anelka (76')

Chelsea: Čech - Bosingwa, Ivanovič, Terry (c), A,Cole - Ramires, Essien, Lampard - Anelka, Drogba, Malouda.
Lavička: Turnbull, Ferreira, Bruma, Mikel, McEachran, Kalou, Sturridge.

Blackburn: Robinson - Salgado, Samba (c), Nelsen, Givet - Hoilett, Dunn, Pedersen, Olsson - Kalinic, MB Diouf.
Lavička: Bunn, Hanley, Lowe, EH Diouf, Benjani, Roberts, Santa Cruz.

Dnešný zápas mal napovedať, či sme sa už trošku dostali z krízy, alebo nie. Hneď od úvodu zápasu sme začali útočiť, prvé minúty patrili rozhodne nám. Postupne ale hra trochu upadla, hralo sa hlavne v strede poľa, takpovediac medzi šestnástkami. Peknú šancu mal Ramires, ktorý ale trafil brvno.
Podobná situácia sa odohrala i pár minút pred koncom prvej polovice zápasu, keď sa trafil presne do spojnice Nicolas Anelka.

Úvod druhého polčasu patril taktiež Anelkovi, Francúz strieľal tesne vedľa. V 50. minúte zápasu si vyslúžil po škaredom faule Florant Malouda prvú žltú kartu v zápase, vlastne bol jediným potrestaným hráčom celého stretnutia.
O 7 minút neskôr nasledoval roh Chelsea. Tlak sme zužitkovali najlepšie ako sa len dalo. Po skrumáži pred bránou Robinsona sa skvele zorientoval Branislav Ivanović, ktorý prepálil dvoch hráčov Blackburnu a taktiež i samotného brankára, 1:0.
Hostia zareagovali na gól striedaním, to im ale moc nepomohlo, v 76. minúte opäť kapitulovali, opäť po rohu. Neuveriteľne sa toho zúčastnil opäť Ivanović, ktorý hlavičkoval, loptu jemne tečoval Anelka a tá zamierila do brány, Chelsea 2:0 Blackburn.
Ku koncu zápasu sa do hry dostali Kalou, McEachran a Sturridge.

17:53:30 - 15.01.11 - Kopr - Mužstvo - 3814x