To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Ancelotti o životě trenéra

Zatímco Carlo Ancelotti se svými svěřenci dnes poctivě trénoval na utkání FA Cupu proti Ipswichi, jeho protějšek Roy Keane dnes oznámil odchod od týmu. Carlo Ancelotti tuto změnu ale nevítá.


Soupeře to sice mohlo před tímto duelem rozhodit, nicméně italský trenér je smutný, že se s Keanem v trenérském souboji zápasu 3. kola FA Cupu nestřetne.

„Byl jsem nadšený, že se s Royem po dlouhé době opět setkám. Když jsem trénoval Juventus, on hrál za Manchester United a skóroval proti nám v semifinále Ligy Mistrů,“ prozradil Ancelotti, který se mu chtěl „odvděčit“ podobným způsobem, ale nakonec z tohoto mini-souboje bude muset sejít.

„Teď tedy nebudu mít šanci se s ním setkat, a to mě moc mrzí, protože když trenér ztratí práci, je to vždy obtížný moment. Ale takový je život trenéra, a ten se s takovýmto okamžikem musí být schopen vyrovnat. Není to pro něj samozřejmě dobrá zpráva, ale doufám, že se rychle pohne kupředu.“

„Ve fotbale je takové zažité pravidlo, kdy se obvykle říká, že všechno je v pořádku a hráči jsou fantastičtí, ale když se něco stane, je to vždy trenér, kdo dělá něco špatně, kdo není dost dobrý,“ usmívá se Carletto.

„Ale tohle my víme. Když se vám nedaří, jak byste si představovali, musíte převzít více odpovědnosti než ostatní. Tato chvíle zde právě nastala. V tuto chvíli cítím větší odpovědnost než moji hráči, ale to je normální a starosti mi to nedělá.“

Sobotní trénink bude obsahovat obvyklé prvky, ale objeví se tam i jistá opatření. Výkonnostním testem si bude muset projít trio hráčů - Didier Drogba, Michael Essien a Ashley Cole. Pro Drogbu to bude i napůl zdravotní test, ve kterém se rozhodne, zda nastoupí do nedělního zápasu proti Ipswichi, protože si v zápase proti Vlkům přivodil menší poranění.

Mimo hru stále zůstává čtveřice hráčů. Johna Obiho Mikela trápí poraněné koleno, mimo bude stále ještě Zhirkov a dlouhodobě je mimo Yossi Benayoun. Z Brazílie se do Cobhamu po operaci kolene vrátil Alex, jehož rehabilitace se odhaduje na 3 až 4 týdny.

„V FA Cupu a Lize Mistrů máme oproti lize tu výhodu, že nemáme na nikoho ztrátu. Začíná se tam vše od nuly. Na vítězství v těchto soutěžích máme stejnou šanci, jako ostatní týmy a to by nám možná mohlo dodat dostatek motivace.“

zdroj: chelseafc.com


21:42:50 - 07.01.11 - Petric32 - Mužstvo - 2614x