To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Chelsea a její krize

Chelsea je v krizi. Co by se muselo stát aby tomu tak nebylo?


Jistě víme, že poslední výsledky rozhodně nejsou takové, jaké by si asi každý fanoušek Chelsea představoval. Začátek sezóny byl velice příjemný. Prvních deset zápasu v Premier League Chelsea získala 25 bodů a to za 8 výher. S Manchesterem City prohrála 1:0 a ve Villa Parku pouze remizovala 0:0. Ale těch pár bodů nikoho moc nemrzelo, jelikož Chelsea byla jasně na první pozici tabulky Premier League. Ale pak?

Již 10. zápas s Blackburnem už byl jiný. Branislav Ivanovič rozhodl o výhře 2:1 až okolo 80. minuty ale nikdo nečekal jaká pak nastane situace. Čekal nás hodně těžký zápas na Anfield Road. I přes horší výsledky Liverpoolu, to rozhodně nemohl být lehký zápas. A lehký také nebyl. Fernando Torres poslal do brány Petra Čecha dva přesné míče a Chelsea odjížděla z Liverpoolu bez bodů. Další zápas, doma s Fulhamem sice Chelsea zvládla ale výsledek 1:0 a výkon, který Chelsea podala nebyl zrovna na dobré úrovni. Pak následoval asi zatím jeden z jehorších zápasů a to domácí zápas se Sunderlandem. Sunderland vyhrál na Stamford Bridge 3:0 a Chelsea utrpěla nejhorší porážku za poslední roky. Následuje cesta do Birminghamu a i tam Chelsea neboduje a Birmingham vyhrává 1:0. Je jisté, že není něco v pořádku ale situace se nemění.

Následují 3 zápasy, které končí 1:1. V Newcastlu Chelsea sice prohrávala, ale stačila do poločasu díky brance Kaloua dorovnat zápas. Pak trochu smolný zápas doma s Evertonem, kdy Everton urval bod až v závěru zápasu. Následuje podle některých velmi důležitý zápas a to na White Hart Lane. Chelsea nepodala vůbec špatný výkon po dlouhé době. Mohla dokonce i vyhrát, ale to by musel Didier Drogba v nastavení proměnit penaltu. Výsledek 1:1 a výkon, který Chelsea podala byl ale v celku uspokojivý. Každý čekal na Zápas s Manchesterem United. Jak ho Chelsea zvládne a popere se s tím. Bohužel byl ale zápas odložen kvůli sněhové kalamitě. Chelsea i tak čeká další velmi těžký zápas a to na Emirates Stadium. Chelsea ale zápas nezvládá a její výkon nenavazuje rozhodně na ten, který jsme vyděli proti Tottenhamu. Chelsea prohrává 3:1 a šance na titul začíná být hodně špatná.

Stále tu je ale mnoho zápasů a Chelsea může opět vystoupat až na vrchol tabulky Premier League. To by se ale muselo něco změnit ale co?! Každý fanoušek Chelsea si asi řekne: Co se to děje? Kde je chyba? Proč to tak je?

Začněme pěkně od začátku a to je brankář. Rozhodně bych nedával vinu na adresu Petra Čecha. V zápase má několik důležitých zákroků a rozhodně bych to na něho všechno neshodil. V obraně se ukázalo, že když chybí John Terry a Alex tak je obrana úplně mimo. Branislav Ivanovič to na stoperu proti Sunderlandu nemohl zvládnout sám a jak Ferreira, tak i Bosingwa, nemají zatím tu dobrou formu jakou by měli mít. A naše záloha? Složení Ramires - Mikel - Malouda prostě, "hrůza a děs". Chyběla přesná orientace na hřišti v podání Franka Lamparda a skvělé přihrávky Michaela Essiena. Benayoun se bohužel zranil, a tak nám nemůže pomoci. A v útoky to je také hodně špatné. Maloudova a Drogbova forma je zatím velmi špatná. Na to, co předváděli v minulé sezóně, tohle není ani průměr. Anelka hraje svůj standart a Kalou zrovna také nezáří. A mladí? Naskočí do zápasu v 85. minutě a to je podle mě úplně na ...

Co by měl Carlo Ancelotti tedy udělat?
Podle mě, by měl přestat stavět Ramirese, a někdy také poslat na lavičku Maloudu či Drogbu. Mladí mají chuť hrát a za rozhodnutého stavu moc zkušeností nezískají. Hlavně proházet sestavu. Přestat třeba hrát na 3-3-4. Ale musí se něco změnit. Co to bude? To uvidíme časem.

A co by jste udělali v pozici Ancelottiho Vy?


11:21:36 - 28.12.10 - Kopr - Chelseafc.cz - 3902x