To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Tiskovka s Carlem Ancelottim

Carlo Ancelotti na tiskovce hovořil o specialitě Premier League v hraní zápasů i přes zimu, o střetnutí s Arsenalem, a v neposlední řadě zhodnotil končící rok 2010.


Plné stadiony, rodinné výlety na zápasy a opravdový test síly všech týmů. To je trvalá tradice anglického fotbalu, který neodpočívá ani přes zimu. I když stále častěji se zvažuje zavedení této zimní přestávky, neboť se rok co rok některé zápasy musejí odkládat a je někdy těžké pro ně v tak nabité soutěži najít náhradní termíny.

„Není to příliš mnoho,“ reaguje Carletto na nabitý program Chelsea, kdy musí hráči během 10 dnů odehrát čtyři ligové zápasy. „Ale na druhou stranu je obtížné vést tým, když nemáte čas na odpočinek. Je obtížné hrát sedmadvacátého a pak hned devětadvacátého. Zřejmě v tomto období budu muset se sestavou rotovat. Nejsem však překvapen, že v tomto období musíme hrát.“

„Myslím, že i například italský fotbal by byl rád za to, kdyby se mohlo přes Vánoce hrát. Kluby by v tomto období hrát chtěly. A pokud jsou v nich hráči, kterým by to nevyhovovalo, pak tito hráči nechtějí hrát fotbal. To, že se zde hraje i v zimě, je pro image Premier League mimo ostrovy velmi dobré,“ pokračuje Ancelotti.

Vzhledem k tomu, že se londýnské derby hraje v době, kdy odpočívají všechny ostatní soutěže, očekává se, že zájem o tento zápas bude daleko vyšší než obvykle, hlavně u zámořských fanoušků. Odpovídající utkání v loňské sezoně skončilo vítězstvím 3:0 pro svěřence Carla Ancelottiho, ten však nyní očekává, že to bude zcela odlišné utkání.

„Myslím, že se Arsenal ve srovnání s minulými sezónami změnil, a to nejen proto, že byli schopni koupit Marouana Chamakha, jenž je velmi dobrý útočník, ale také proto, že jejich hráči opět nasbírali další zkušenosti. Může to být zcela odlišný zápas než ten loňský,“ myslí si italský kouč.

„Chcete-li mít silný tým, který dokáže čelit Arsenalu, pak musíte v prvé řadě dobře bránit, protože Arsenal disponuje velkou útočnou silou, která má hodně talentu a je velmi schopná.“

„Arsenal má nyní nové možnosti, jak skórovat, protože mají Chamakha, což je jiný typ hráče, než měli Gunners v předchozích letech. Dokáže hrát dobře hlavou, takže může využívat daleko více centrů ze stran a dovést je až k zakončení. Jediným způsobem, jak proti nim lze vyhrát, je, bránit dobře, a být nebezpeční z protiútoků.“

Ancelotti ve stručnosti zhodnotil nyní již skoro uplynulý rok 2010. „Pro Chelsea i pro mne byl rok 2010 opravdu fantastický. Mým snem bylo dobře se prezentovat v novém klubu. Na tento rok budu mít skvělé vzpomínky. Podařilo se nám vyhrát Double a tuto sezonu je náš sen stejný – něco vyhrát,“ ukončuje Carletto tiskovku.


zdroj: chelseafc.com


14:20:42 - 27.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 2175x