To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Čech: Carlo se s tlakem dokáže vyrovnat

Brankář Chelsea Petr Čech věří, že Carlo Ancelotti je dostatečně zkušený trenér, a že se s tlakem vyvinutým na jeho osobu vinou posledních výsledků dokáže vyrovnat. Druhá část rozhovoru byla věnována Rayi Wilkinsovi.


Vinou posledních výsledků se Blues v tabulce Premier League propadli z prvního až na čtvrté místo. Petr Čech ale věří, že bývalý kouč Juventusu a AC Milán dokáže tuto situaci zvládnout, s tlakem se vypořádat a tým opět obrátit na vítěznou vlnu.

Pro isport.blesk.cz český gólman řekl: „Nikdo samozřejmě není ohledně současné situace šťastný. Před ostatními týmy jsme měli slušný náskok, ale ztratili jsme ho. Carlo prošel skvělými týmy, jako Juventus a AC Milán, takže má bohaté zkušenosti a ví, jak věci ve velkých klubech fungují. Nezačíná panikařit. Na tréninku stále děláme to co vždycky.“

 

Wilkinsův odchod

Petr Čech také nespojuje poslední špatné období s odchodem asistenta trenéra Raye Wilkinse. Na otázku, zda to má nějakou souvislost, odpověděl: „Ne, to si nemyslím. Ale je vždycky překvapení, když někdo odejde v době, kdy to nikdo neočekává. Náš tým je ale dostatečně zkušený na to, aby se s tím dokázal vyrovnat,“ věří český gólman.

„Ray byl pro nás velmi důležitý člověk a všichni jsme byli zvyklí na jeho přítomnost v týmu,“ pokračuje Čech. „Byl mezi hráči velmi oblíbený. Ale jeho odchod nemůžeme brát jako důvod, proč se nám teď nedaří. Ray přece na hřišti neběhal.“

Čech dodal, že hráči musí respektovat rozhodnutí klubu rozvázat s Wilkinsem smlouvu.

„Jednoho dne Ray na tréninku byl a druhý den už nepřišel, nikdo neví proč,“ popisuje poslední společné chvíle s asistentem. „Klub je řízen lidmi, kteří mají určitou vizi o tom, jak by mělo vše fungovat, a pokud se rozhodli pro rozhodnutí Raye odvolat, pak pro to museli mít pádný důvod. Jejich rozhodnutí musíme respektovat. My hráči nemáme žádné pravomoce ovlivnit nebo zpochybnit jejich rozhodnutí,“ ukončuje Čech.


13:16:39 - 19.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 2552x