To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Ron Gourlay: Na Kodaň pozor!

Výkonný ředitel klubu Ron Gourlay je ohledně osmifinálového losu Ligy Mistrů spokojený, ale samozřejmě zdůrazňuje, že i tento soupeř bude nebezpečný. Také věří, že nyní nadchází období, kdy se dostaneme z krize.


Dnes ve 12 hodin začal ve švýcarském Nyonu los vyřazovací části Ligy Mistrů, který nám později do osmifinále přisoudil dánskou Kodaň. Proto si tohoto soupeře nejprve v úplné stručnosti představme, co se týče jeho současné formy a bilance. Kodaň skončila ve své skupině za Barcelonou na druhém místě, které zajišťuje postup do vyřazovací části. Za sebou tento severský tým nechal soupeře jako Rubin Kazaň (který v posledních letech nepříjemně potrápil právě vítěze této skupiny) nebo řecký Panathinaikos. V domácí dánské lize mají před zimní přestávkou na kontě 19 bodů.

Další část už bude věnována rozhovoru s Ronem Gourlayem, který tvrdí, že „v této fázi Ligy Mistrů už nejsou lehké zápasy a musíme tak být opatrní. I s předkoly hráli Kodaňští v Lize Mistrů letos už 10 zápasů. Skončili druzí za Barcelonou, takže jsou velmi, velmi dobří. Také v domácí lize si nevedou špatně. Cestovat taky nebudeme muset daleko, takže jsme šťastní.“

„Samozřejmě je dobré mít na lavičce Carla, který má s touto soutěží již velmi mnoho zkušeností a úspěchů. Také naši hráči mají hodně zkušeností, ale to nám samo o sobě zápasy nevyhraje. Budeme muset v ty dny podat velmi dobrý výkon. Pokud naše schopnosti využijeme k týmové hře, pak to pro nás musí být dobrý zápas, tak jako pro každý jiný klub,“ sdělil krátce po vylosování soupeře pro osmifinále.

To by z Gourlayovy strany, co se týče Ligy Mistrů, bylo vše. Dále svou pozornost zaměřil na současnou nelichotivou bilanci a situaci. Po sedmi zápasech, kdy jsme jen jedinkrát získali plný počet bodů Gourlay věří, že právě v tom posledním střetnutí, kdy jsme tři body nezískali, nastal obrat, a že je na tom tým s blížícím se nedělním utkáním s Manchesterem na Stamford Bridge stále lépe a lépe.

„Není to tak dlouho, co jsme měli naprosto dechu beroucí výsledky. Poté přišlo několik smolných nebo špatných zápasů, kdy jsme takřka pokaždé ztratili nějaké body. Ale tohle přeci neznamená, že se z těch hráčů, kteří nedávno tak váleli, stali během pár týdnů hráči špatní. Musíme jim věřit, oni zase budou své soupeře drtit. Minulý týden tito hráči opět podali dobrý výkon, navíc se nám vrátili někteří důležití hráči, což je vzhledem k blížícímu se náročnému nedělnímu střetnutí hodně podstatné.“

„Je těžké vyhrát kterýkoli ze zápasů v naši neuvěřitelně konkurenční lize, a skórovat tři, čtyři nebo pětkrát v každém zápase je nemožné. Zranění nás v poslední době potkávala až nespravedlivě často, ale nyní je většina hráčů zpátky, takže je nejvyšší čas pustit se do pronásledování a opět začít vyhrávat zápasy.“

„Všechny věci, na které jsme sáhli, se nám dařily, důvěra byla vysoká, ale pak jsme ztratili tři nebo čtyři z našich klíčových hráčů a uhráli nějaké špatné výsledky. Mimo klub koluje daleko více informací, než mimo něj, ale většina z nich jsou lži. Jsme velmi sebejistí, jako klub úzce spolupracujeme a z této situace se brzy dostaneme. Na neděli se už opravdu hodně těšíme. Tento zápas pro nás přichází v pravý čas. Kluci v týmu i fanoušci se na tento zápas hodně těší. Je to dobrý zápas, dobrá příležitost, jak se dostat do starých kolejí,“ ukončuje rozhovor člen realizačního týmu Chelsea.


19:49:15 - 17.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 2705x