To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s Michaelem Essienem

V souvislosti s blížícím se "zápasem pravdy" poskytl rozhovor Michael Essien, který má na White Hart Lane Stadium dobré i špatné vzpomínky. V rozhovoru se také zaměřil na svůj přínos pro tým a současnou situaci.


Essien odehrál svůj první venkovní zápas za Blues právě na White Hart Lane v roce 2008. Pozitivem určitě bylo, že se mu povedlo skórovat, ale ani přesto to k výhře nestačilo. Tento památný zápas skončil vysokou remízou 4:4. To byl za poslední 3 roky nejúspěšnější výsledek Blues na Tottenhamském stadionu. V roce 2009 bohužel přišla porážka 1:0 a loni 2:1. Do zápasu v roce 2009 Michael ještě zasáhl, o rok později však už chyběl vinou zranění.

Dnes se Essien samozřejmě objeví v základní sestavě a dává si jasný cíl. Bez tří bodů a skalpu Tottenhamu odejít nechce.

„Je vždy obtížné jít na Wart Hart Lane a urvat tam tři body, ale my na to hráče máme. Musíme to prokázat. Musíme hrát naši hru a soustředit se na náš fotbal. Jedině tak můžeme hřiště opouštět s vítěznými pocity. Plán pro tento zápas je jednoduchý – jít tam a získat 3 body.“

„Zaměřujeme se na hru, ne na dav. Víme, že domácí fanoušci budou zpívat a křičet, což nám v koncentraci zrovna nepomůže, ale jsme profesionálové, musíme se s tím vypořádat, hrát naši hru a vyhrát. Musíme se dostat zpět na vítěznou vlnu, pak to bude lehčí,“ sděluje Ghanský záložník.

Zpětně se ještě vrátil k zápasu s Evertonem, kde jsme na domácím hřišti přišli o vítězství pár minut před koncem. „Proti Evertonu jsme měli trochu smůly, ale teď je čas se k tomu otočit zády. Musíme se zaměřit na prolomení série bez vítězství, není to pro nás dobré.“

Také Essienovy góly chybí. Sice to není úplně jeho práce, ale letos už 4 vstřelit dokázal, z toho hned 3 v prvním hracím měsíci letošní sezony. Zajistil jimi například tři body proti West Hamu. Sám Essien tvrdí, že se jeho taktické pokyny na hřišti nezměnily.

„Moje role na hřišti se nezměnila, stále se snažím pomáhat útočníkům. Vždy se snažím připsat si nějaký zářez, ale bez Lamparda se nevydávám tolik dopředu. Musím myslet i na zadní vrátka. Vždy se snažím pro tým tvrdě pracovat a chci získávat tři body. Nezáleží na tom, proti komu je získáme, hlavně že budou naše. To je pro mě nejdůležitější,“ ukončuje Essien.


12:42:32 - 12.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 2424x