Report: Marseille 1:0 Chelsea

Mušketieri Carla Ancelotti opäť „nesklamali“ a po veľkohubých predzápasových vyhláseniach prichádza ďalšie sklamanie, prehra s Marseille 1:0

Marseille 1:0 Chelsea
Stade Vélodrome, Marseille
Góly:81. Brandao

Marseille: Kabore, Diawara, Heinze, Taiwo, N'Diaye (85. J. Ayew), Valbuena (62. Lucho), Abriel (63. D. Ayew), Cheyrou, Remy, Brandao.

Chelsea: Čech, Bosingwa (79. van Aanholt), Ivanovič, Terry (72. Bruma), Ferreira, Essien, McEachran, Ramires, Kalou, Drogba (62. Sturridge), Malouda.

Pred zápasom si všetci hráči Chelsea hovorili, že práve toto je ten zlomový zápas, v ktorom by sme mali nájsť stratené sebavedomie a odštartovať novú etapu našej víťaznej série.

Hneď od úvodného hvizdu sme ale nezačali najlepšie, hra bola zväčša vyrovnaná, nebolo na nás cítiť, že sa derieme za víťazstvom.
Vcelku nevýrazný bol opäť útok Chelsea, v ktorom nastúpil tak Drogba ako i Kalou. Ani jeden z týchto hráčov nepôsobil na ihrisku príliš sebavedomo, mnohé akcie stroskotali práve po prihrávke týmto dvom.
Naopak Malouda hral celkom dobre, i keď nie je Francúz v najlepšej forme, snaží sa. V prvom polčase sa ale nič dôležité neudialo, žiadny gól, žiadna karta, diváci s predvedenou hrou príliš spokojní neboli.

To, že Drogba nie je vo svojej koži si povšimol i sám manažér hostí, keď ho v 62. minúte stiahol, a na ihrisku ho nahradil mladý Sturridge.
Na kvalite zápasu to ale nijak extra nepridalo, v 72. minúte prišlo nezmyselné striedanie Terryho za Brumu.
O pár minúť neskôr prišlo zranenie Bosingwu, vďaka tomu sa dostal na ihrisko Holanďan van Aanholt. Dve minútky nato prišiel pre fanúšikov Chelsea ďalší šok, keď sme v 81. minúte dostali gól, presne sa trafil Brandao.
Do konca zápasu sa už nič dôležité neudialo a Chelsea si na svoje konto pripisuje ďalšiu stratu bodov.

22:41:47 - 08.12.10 - drogbinho - Mužstvo - 4293x