To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Rozhovor s Petrem Čechem

Na zápasech s vítězstvími Chelsea se pomalu usazuje prach, už 4 ligové zápasy bez vítězství. Petr Čech v tomto poměrně obsáhlém rozhovoru uvažuje, co by mohlo pomoci a sděluje, že je se současnou situací stále více a více nespokojenější.


Když už se konečně zdálo, že to nebude čtvrtá ztráta bodů v lize za sebou, tak přišel v závěru utkání s Evertonem nepříjemný budíček. Čech se ještě k tomuto utkání vrátil. „Pro každého zde je to neobvyklá situace. Nepředvádíme to, na co jsme zvyklí, to co se od týmu s pojmem Chelsea v záhlaví očekává. Ve sportu a ve fotbale obzvláště prostě existují takováto období, kdy vám toho moc nevychází,“ říká sklesle brankářská jednička Chelsea i České reprezentace.

„Procházíme obdobím, kdy se vše staví proti nám a každá miniaturní věc nás dokáže rozhodit a ovlivnit průběh zápasů. Ztráta bodů s Evertonem nás všechny hodně mrzí, protože v prvním poločase jsme hráli skvěle. Kontrolovali jsme hru, vstřelili gól, navíc jsme nastřelili břevno. V druhé polovině jsme z ničeho nic přestali, Everton se začal dostávat do šancí a byli nebezpeční.“

„Když takovýmto obdobím procházíte, máte pořad na mysli jedinou věc, hrát lépe, bránit lépe, ale někdy to prostě a jednoduše nejde, ať se snažíte sebevíc. Musíme být více uvolnění, možná to je ten problém, protože potřebné zkušenosti určitě máme. Ale na druhou stranu, když jsme v druhé půli dostali míč, takřka každé rozhodnutí, co s ním udělat, bylo špatné. To byl nakonec důvod, proč jsme si nedokázali tři body ubránit,“ popisuje stále velmi smutný český reprezentant.

„Stále je zde ještě něco pozitivního. V prvním poločase jsme ukázali, že kvalitu na vyhrávání zápasů určitě máme, ale naším problémem je, že tento výkon nedokážeme udržet po celých 90 minut. Snažíme se tvrdě pracovat a věci otočit k lepšímu. Musíme jen najít nějaké pomyslné aktivační tlačítko, které nás nakopne zpět do hry, pokud se tohle povede, pak věřím, že bude vše zase v pořádku. Mohlo by se tak stát už ve středu proti Marseille.“

Čech dále poukázal, že i když v zápasech nedokážeme zvítězit, není to vždy neschopností, ale někdy i chybějícím štěstím, existují podle něj dva typy utkání v tomto období. „Jsou tady dva odlišné typy zápasů. Například proti Sunderlandu jsme dělali vše špatně od první do devadesáté minuty. Nebyli jsme schopní vytvořit si šance, nenapadali jsme, nemohli jsme pomýšlet na úspěch,“ popsal Čech první typ utkání, který Blues v současné době předvádějí. Navázal druhým, lepším, ale přesto nedostačujícím. „Druhým typem byl například zápas s Birminghamem, kde jsme měli 31 střel, z toho 10 mezi tři tyče. Více jsme pro gól udělat nemohli. Nemáme dostatečné štěstí, můžeme hrát jakkoli dobře, ale i přesto nám to tam někdy nespadne.“

Čech se také vyjádřil k incidentu ze sobotního utkání, po kterém mu muselo být na hrací ploše sešíváno obočí. „Když jsem šel po míči, viděl jsem, že proti mně běží JT v souboji s dalším hráčem. Tušil jsem, že to bude střet. Uhnout jsem nemohl, musel jsem tu šanci zlikvidovat, tak jsem se snažil otočit hlavu do strany, aby střet nebyl tak bolestivý,“ popisuje incident, kdy mu Evertonský Cahill zajel kopačkou do levého oka.

„Poté jsem se snažil moc nehýbat, protože jsem na sobě cítil krev. Snažil jsem se zavřít oči a počkat na lékaře, aby se mi krev nedostala do oka, protože nosím čočky a musel bych být střídán, abych si je mohl vyměnit,“ ukončuje řeč na toto téma i celý rozhovor brankář Chelsea.


18:01:39 - 06.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 3023x