To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Preview: Chelsea vs. Everton

Je to tady. Některé z opor jsou zpět a očekává se, že se tým Carla Ancelottiho bude postupně dostávat do stále lepší a lepší formy a dá zapomenout na poslední týdny, kdy ztrácel jeden bod za druhým. Stane se tak již v zápase proti Evertonu, do kterého zasáhne jak Essien, tak i kapitán Terry?


Sám Carlo Ancelotti tento zápas bere jako klíčový a možná nejdůležitější v celé sezoně. Před velmi obtížným měsícem nás čeká, podle tabulky dalo by se říci letos poměrně slabý Everton. Jenže v poslední době se příliš nedaří ani týmu ze západního Londýna. Prolomí prokletí, které nás v poslední době provází navrátivší se duo Terry-Essien, nebo budeme dále ztrácet body jako na běžícím páse? Odpověď bychom mohli dostat již zítra mezi 16. a 18. hodinou.

Pravděpodobně žádný z fanoušků by se již nespokojil s jakoukoli ztrátou bodů. Zítra musí Blues bezpodmínečně vyhrát a držet krok s čelem tabulky, na kterém se vinou posledních zápasů propadla až na druhé místo za Manchester United.

 

STATISTIKY

Co se statistik týče, tak nám zítřejší duel příliš nakloněn není. Z posledních šesti střetnutí jsme odešli pouze jedenkrát jako vítězové, dále jednou poraženi a zbylá utkání skončila dělbou bodů. Poslední výhra nad tímto soupeřem pochází již z jara roku 2008, zato poslední vzájemný zápas, který se hrál loni v únoru na hřišti Evertonu, skončil porážkou Blues.

Ale co se týče jen duelů hraných na Stamford Bridge, tak jsou statistiky v záporných číslech spíše na straně Evertonu. Na Stamford Bridge se hrálo v současné podobě nejvyšší anglické soutěže 18x, přičemž zde nynější svěřenci Davida Moyese dokázali vyhrát pouze jednou. Tato výhra je stará již 17 let! Devětkrát jsme dokázali vyhrát a body se dělily 8x. Poslední tři střetnutí na SB však skončily právě remízou.

 

ZAOSTŘENO NA MINULÉ KOLO

CHELSEA: V posledním ligovém utkání letošní sezony jsme si ze St. James‘ Park odvezli pouze bod, když jsme byli potrestáni Andym Carrolem za nedorozumění v obraně. Ještě na konci prvního poločasu dokázal srovnat Salomon Kalou, ale to bylo vše. V druhém poločase jsme měli převahu, nicméně branky se nám již docílit nepodařilo. Pokračovala tak mizérie londýnského klubu.

 EVERTON: Everton dopadl ještě o poznání hůře. Na vlastním stadionu podlehl West Bromwich Albion, který je po návratu do nejvyšší soutěže při chuti, zvláště začátek soutěže mu vyšel, ale v současné době okupuje „jen“ 12. příčku. Na domácím hřišti z toho nakonec byl výprask 1:4. Everton nevyhrál žádný z posledních 5 zápasů.

 

ZRANĚNÍ A ABSENCE

CHELSEA: Zranění. To byl v poslední době jeden z hlavních důvodů bezmoci a hlav v dlaních nejednoho fanouška. Nyní se snad štěstí začíná opět přiklánět na naši stranu. Do zítřejšího zápasu zasáhnou opory John Terry i Michael Essien, nadále však zůstává mimo Frank Lampard, který by ale za týden mohl již hrát, a také Yuri Zhirkov, se kterým to také nebude na dlouho. Naopak na delší dobu bude mimo stoper Alex, který se nakonec přeci jen rozhodl pro operaci a na hřišti se neukáže 6-8 týdnů. Již delší dobu je mimo také izraelský záložník Yossi Benayoun.

EVERTON: Za Everton již bude moci nastoupit Mikel Arteta, který se vrací po třízápasovém trestu, když v zápase s West Bromwichem obdržel červenou kartu, která v tento trest vyústila. Tým Davida Moyese má také další důvody k radosti, jedním z nich je další navrátilec do sestavy, tentokráte kvůli zranění, Marouane Fellaini. Zato otazník visí nad kapitánem týmu Philem Nevillem, který si poranil v jednom z předešlých duelů kotník. Do zápasu určitě nezasáhne Leon Osman, taktéž kvůli kotníku.

 

POSLEDNÍCH 6 VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

 

POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ

EVERTON                                                                                                        CHELSEA

Everton – West Bromwich 1:4 (PL)                                                         Newcastle – Chelsea 1:1 (PL)

Sunderland – Everton 2:2 (PL)                                                                 Chelsea – Žilina 2:1 (LM)

Everton – Arsenal 1:2 (PL)                                                                         Birmingham – Chelsea 1:0 (PL)

Everton – Bolton 1:1 (PL)                                                                           Chelsea – Sunderland 1:3 (PL) 

Blackpool – Everton 2:2 (PL)                                                                     Chelsea – Fulham 1:0 (PL)          

 

PŘEDPOKLÁDANÉ SESTAVY

CHELSEA    

Čech - Bosingwa, Terry, Ivanovič, Cole - Essien, Mikel, Malouda - Kalou, Anelka, Drogba

EVERTON  

Howard - Neville, Jagielka, Distin, Baines - Anichebe, Heitinga, Fellaini, Pienaar - Cahill, Yakubu              

 

ZÁPASOVÉ MENU

Zápas: Chelsea FC vs. Everton FC

Začátek zápasu: 4.12.2010, 16:00

Místo zápasu: Stamford Bridge, Londýn

Live: DigiSport, atdhe.net, myp2p.eu, naše stránka

 

Z POHLEDU REDAKTORA

Tip: 2:1

Hráč, kterého se vyplatí sledovat: John Terry, Michael Essien21:10:48 - 03.12.10 - Petric32 - Mužstvo - 3478x