To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Drogba burcuje Chelsea

Didier Drogba docela výrazně burcuje sebe i své spoluhráče, aby se dostali do formy, pokud letos vůbec chtějí pomýšlet na obhajobu titulů.


Blues se pomalu, ale jistě potápí jako Titanic. V posledním zápase na St. James‘ Park uhráli jen remízu 1:1, za což si vysloužili teprve čtvrtý bod z posledních 15ti možných. V důsledku posledních velmi neuspokojivých výsledků Chelsea klesla na druhé místo za Manchester United. Po zápase s Newcastlem tak poprvé přišla o vedení v tabulce.

Poté, co Manchester doslova zničil Blackburn sedmi góly Drogba uznal, že musí být v pokutovém území více důrazný a nemilosrdný, jako tomu bylo dříve. Jedině tak podle něj cesta vede k prolomení střelecké smůly týmu a hlavně jeho samotného.

„Tohle je normální, stává se to. Je to fotbal. Tyhle chvíle jsme prožívali i loni. Je jen na nás, abychom tyto věci vrátili do normálu. Musíme opět střílet góly a přestat prohrávat tkání,“ sdělil Drogba pro BBC Sport.

„Po určitou dobu jsme měli hodně čistých štítů, jenže nyní inkasujeme v každém zápase. To je něco co musíme změnit, pokud chceme i nadále bojovat o příčky nejvyšší.“

Salomon Kalou je jediný hráč Chelsea, který v posledních šesti zápasech dokázal skórovat dvakrát. Drogba burcuje spoluhráče i sebe samého k těmto závěrům. On i další ofenzivní hráči musejí opět začít střílet góly.

„V zápase proti Newcastlu jsme měli opět hodně šancí ke skórování a mohli jsme možná vstřelit i další gól. Problém byl v tom, že jsme až příliš brzy inkasovali zbytečnou branku. Když inkasujete gól, tak musíte dohánět. Když doháníte, tak musíte více otevřít prostor, více běhat, a více se tak unavíte. To se časem projeví a při současných možnostech je to problém.“

„Čekáte, že Chelsea vyhraje každý zápas. Když se to neděje tak jsou lidé překvapení, ale to znamená, že Chelsea je jedním z nejlepších týmů v lize. To má za následek, že jsou takováto vysoká očekávání. Je to odpovědnost, kterou musíme přijmout a snažit se dělat to nejlepší, co dokážeme. A hlavně vyhrávat.“


22:33:19 - 30.11.10 - Petric32 - Mužstvo - 2891x