To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Ancelotti: Špatná mentalita

Carlo Ancelotti nehledal na pozápasové tiskové konferenci žádné výmluvy i přes absenci hned několika klíčových hráčů a utkání popsal jako katastrofální.


Sunderland porazil obhájce titulu na Stamford Bridge vysoko 3:0 a zapříčinil se tak o snížení náskoku na čele na dva body. V zápase chyběly hned 4 opory týmu – John Terry, Alex, Michael Essien a Frank Lampard, bez kterých, jak to vypadá, se neobejdeme.

Absence Terryho a Alexe znamenala, že dnešní provizorní stoperskou dvojici tvořili Branislav Ivanovič a Paulo Ferreira. Ancelotti sice mohl dát šanci mladičkému Jeffrey Brumovi, což by, zvláště po tomto výkonu, uvítala většina fanoušků, jenže tak neučinil a po zápase to také jednoduše zdůvodnil.

„Pro tento zápas jsem měl více důvěry pro Ferreiru, protože jsem viděl jeho tvrdou práci na trénincích,“ sdělil stručně Ancelotti.

„Byl jsem upřímně překvapen, protože tohle je pro nás nezvyklý výsledek, ale objektivně řečeno, zasloužený. Hráli jsme katastrofálně. Sunderland hrál s vysokou bojovností a mentalitou, kterou jsme my však bohužel neprokázali,“ sdělil zkroušeně Ital.

Tento zápas se také zapsal černým písmem do dějin Carlettova působení na Stamford Bridge. Jednalo se totiž o nejhorší výsledek, jež hráči pod jeho vedením od příchodu v létě 2009 předvedli.

„Nikdy jsme takovýmto výsledkem doma neprohráli. Náš dnešní výkon byl opravdu špatný, ale musíme si uvědomit, že tohle se ve fotbale může stát, a může se to klidně stát i příště, pokud neprokážeme větší mentalitu a větší vůli po vítězství,“ vysvětlil lodivod Chelsea. „Pokud se budeme soustředit na svou práci a zapomeneme na tenhle výkon, dá se to ještě napravit.“

„Před měsícem jsem řekl, že problémy přijdou. A teď jsou tady. Musíme se vrátit zpět k tréninku, abychom zůstali soustředěni. Příště musíme hrát lépe než dnes. Je to teď těžké, ale s odstupem pár dní se na tento zápas podíváme znovu a pořádně ho rozebereme. Nebude to příjemné.“

I přes dnešní zklamání je Ancelotti přesvědčen, že je jeho tým dost silný na to, aby ubránil pomyslnou korunu pro vítěze Premier League.

„V dřívějších zápasech jsme měli k dispozici některé důležité hráče a tým hrál dobře. Dnes to bylo jiné, nebyli jsme schopni hrát svůj fotbal,“ postěžoval si. „Nebudeme se na to však vymlouvat, sezona je dlouhá a my musíme počítat s dočasnými ztrátami některých hráčů a musíme je být schopní nahradit. To se dnes nepovedlo, ale pokud se to nepovede příště, budou lítat třísky.“

„I přesto jsme ale dost silní. Stále jsme na vrcholu tabulky. Jak jsem řekl, za dnešek nejsem šťastný, ale příště budeme, musíme, hrát s jinou mentalitou.“

Ancelotti se také vyjádřil k problému, kvůli kterému nemohl nastoupit kapitán Terry. „Terry včera trénoval, jenže na konci tréninku začal cítit bolest v nervech podkolenní šlachy. Dnes ráno podstoupil testy, na kterých se bohužel potvrdilo, že nebude schopen hrát. Myslím si, že za národní tým nebude schopen nastoupit, ale na náš další zápas by již v pořádku být měl.“

„Nad tímto problémem měl kontrolu. Nikdy nevynechal trénink. Včera však tu bolest cítil více a dnes nemohl nastoupit, ale na příští zápas by měl být v pořádku,“ pokračoval o Terryho zranění. „Je to zranění, nad kterým můžeme mít kontrolu, myslím, že bude v pořádku.“

Pár slov o utkání řekl také trenér dnešního soupeře Steve Bruce. „Nestává se každý den, abyste přišli na jejich stadion a odvezli si vítězství 3:0. Určitě se to ale už nebude opakovat. Dnes však jsem na své chlapce hrdý,“ sdělil potěšeně Bruce.

„Lidé se bojí, že když sem jdete, odejdete potupeni a s ostudou. My jsme ale dnes hráli opravdu dobře. Doufám, že lidé budou radši mluvit o našem dobrém výkonu, než o tom špatném v podání Chelsea. Hráli jsme proti loňským 7 nejlepším týmům Premier League a ani jednou jsme neodešli poraženi (více se dočtete v předcházejícím článku Ivanovič: Uhlídání Gyana bude klíčové).

A co vy, fanoušci Chelsea, souhlasíte s vyjádřením Carla Ancelottiho popř. Steve Bruce? Podělte se o své názory v komentářích. Budeme jen rádi.


21:54:59 - 14.11.10 - Petric32 - Mužstvo - 3627x