To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Wilkinsův vývoj na Stamford Bridge

Jak jsme Vás již ve zkratce informovali, asistent trenéra Ray Wilkins dostal s okamžitou platností výpověď, jelikož se s vedením klubu nedohodl na prodloužení smlouvy. Tady pro zájemce přinášíme krátké shrnutí jeho působení na Stamford Bridge.


Všechny fanoušky Blues tato zpráva zcela jistě zaskočila, vždyť Wilkins hrál velice podstatnou roli v zisku nedávných úspěchů.

Tady Vám přinášíme krátké shrnutí jeho působení v západním Londýně.

Wilkins, který začal svou hráčskou kariéru právě v Chelsea, se později stal součástí trenérského B týmu.

54letý sympatický duch Chelsea byl nejprve asistentem B týmu pod koučem Gianlucou Viallim do doby, než ho v roce 2008 vytáhl do prvního mužstva do role svého asistenta Luiz Felipe Scolari.

Vilkins také jeden zápas řídil jako hlavní trenér, to bylo v únoru 2009, když paradoxně ten, kdo ho do prvního mužstva vytáhl, tedy Scolari, dostal výpověď.

Po angažování Guuse Hiddinka opět pokračoval v práci asistenta trenéra prvního týmu. Při tomto stavu zůstalo i po příchodu dalšího kouče, momentálně stále působícího na Stamford Bridge, Carla Ancelottiho.

Wilkins hrál klíčovou roli v případu pomoci usazování se Carla Ancelottiho v Londýně. Nemalou měrou také přispěl k loňskému zisku FA Cupu a prvenství v Premier League.

Jménem redakce mu tedy ještě jednou přejeme mnoho dalších úspěchů v jeho profesní kariéře i v osobním životě.

Fotogalerie Wilkinse s jednotlivými trenéry, pod kterými na Stamford Bridge působil.


16:17:39 - 12.11.10 - Petric32 - Chelseafc.cz - 2442x