Report: Liverpool 2:0 Chelsea

Chelsea dnes prohrála na Anfield Road s Liverpoolem 2:0. Jak se zápas líbil Vám? Napište do komentářů svůj názor.

Liverpool 2:0 Chelsea (2:0)
Anfield Road, Liverpool
Branky: Fernando Torres (11'),  (44')

Liverpool: Reina - Kelly, Carragher, Škrtel, Konchesky - Meireles, Lucas, Kuyt, Gerrard (c), Maxi - Torres.
Lavička: Hansen, Jovanovič, Wilson, Ngog, Spearing, Poulsen, Shelvey.

Chelsea: Čech - Ivanovič, Alex, Terry (c), A. Cole - Mikel, Ramires, Žirkov - Kalou, Anelka, Malouda.
Lavička: Turnbull, Drogba, Bosingwa, Ferreira, Sturridge, Kakuta, McEachran.

V šlagru 11. kola doma přivítal Liverpool londýnskou Chelsea a hned od začátku bylo jasné, že domácí si chtějí na Anfield Road nechat všechny body. Skóre z nenadání otevřel v 11. minutě po nadýchaném centru Kuyta, Fernando Torres. Ovšem, hosté se chovali i nadále jako kdyby vedli o 5 gólů.
K jediné střele se dostal Kalou, ale jeho hlavička byla naprosto beznadějná. To domácí číšili seběvědomím a dostávali se do dalších šancí. Ve 28. minutě mohli být hráči Chelsea rádi, že Howard Webb mlčel po ruce Zhirkova v pokutovém území.
Podruhé v utkání se dokázal ve 44. minutě prosadit Fernando Torres, který díky „přešlapovačce“ obešel Ivanoviče a placírkou poslal točený míč přímo k tyčy Čechovy brány, jenž pouze mohl zůstat stát a celou situaci pouze sledovat. V závěru prvního poločasu mohl snížit Anelka, ovšem v jediné vetší šanci The Blues sám před Reinou poslal míč několik metrů vedle.

Ancelotti reagoval na nepříznivý vývoj utkání tím, že poslal do hry Didiera Drogbu. Domácí sice ve 2. poločase oproti tomu prvnímu polevili, ovšem ani to nestačilo Chelsea k úspěchu. V 60. minutě se dostal k hlavičce Ramires, ovšem mířil těsně nad. Ohrozit bránu Pepeho Reiny se pokusil hned o minutu později i Zhirkov, ale Reina dokázal vyrazit na roh.
Gólovou smrt přežili domácí v 65. minutě, kdy po centru Drogbu z pravé strany Malouda sám před bránou trefil pouze dobře postaveného domácího golmana. V 74. minutě se po dlouhé době dostali po rohu do šance i domácí. Kuyt dokázal sebrat odražený míč, a vystřelit, ale Čech byl proti a míč vyrazil.
Největší šanci měl v 86. minutě Anelka, ale jeho střelu tečoval Reina do břevna a od něj se dostal míč pouze k obráncům Liverpoolu. Navýšit skóre mohl ještě Maxi Rodriguez, který šikovně obhodil Čecha, jenž ho položil na zem, ale Howard Webb opět mlčel a penaltu nepískal. Liverpool – Chelsea tedy po 90 minutách 0:2.

Autor: Bjail

18:52:04 - 07.11.10 - Kopr - Mužstvo - 4487x