To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Cesta k úspěchu, aneb jak zastavit Stevena Gerrarda

Ještě před tím, než se oba týmy, tedy Chelsea i Liverpool, představí na Anfield Road poskytl lodivod Chelsea Carlo Ancelotti pár velice zajímavých tipů a myšlenek, jak zastavit soupeřova kapitána Stevena Gerrarda, což podle jeho slov bude klíčové. Řekl také pár vět o jeho kvalitách.


Steven Gerrard sestřelil ve čtvrtek večer v Evropské Lize Neapol 3 góly, a jeho tým tak vyhrál již třetí utkání v řadě. Trenér Ancelotti ví, že se budeme muset zítra mít na pozoru, aby si fotbalisté z města zaslíbenému Beatles neodváželi z vlastního stadionu 4. vítězství v řadě.

„Steven hraje velmi nebezpečnou pozici. Je mírně zatažený za Torresem. Budeme muset bedlivě hlídat prostor, ve kterém se nachází, aby se nedostal až na úroveň, ve které operuje Torres. Steven je už tak dost nebezpečný sám, ale jejich kombinace by mohla mít smrtící účinky. Ale musíme si dávat pozor také na Gerrardovy střely z dálky, nejsou vůbec jednoduché na chycení,“ sdělil pár slov jako uznání Gerrardových kvalit.

„Myslím, že je pro nás taky hodně důležité udržet kompaktní tvar formací a neumožnit mu tak pohybovat se na velkém prostoru. Největší podíl na uhlídání Gerrarda připadne Mikelovi, ale i další záložníci se o něj budou muset zajímat se zvýšenou pozorností,“ upozorňuje na možné nebezpečí Carletto.

„Gerrard je jedním z nejlepších hráčů na světě. Když máte v týmu hráče jeho kvalit, je vždy jednodušší zvítězit. Neznám ho osobně jako člověka, ale myslím, že je člověkem dobrým. Rád bych ho měl ve svém týmu, protože trénuju hodně kluků, kteří patří mezi nejlepší hráče na světě, a on by mi do tohoto listu perfektně zapadl,“ neskrývá Ancelotti touhu mít ho ve svém týmu.

Ale zároveň na otázku: „Chtěl byste, aby k vám přestoupil“ odpovídá: „Ne, momentálně není na našem seznamu. Má obrovské kvality, které bych určitě uvítal, jenže co si budeme nalhávat, není už nejmladší, a kdybychom ho koupili, vydali bychom se proti filosofii, kterou momentálně preferujeme – omlazovat kádr. Navíc by ho Liverpool nechtěl prodat.“

Ancelotti také ví, že i on má v týmu hráče, kteří dokážou mužstvo vést nejen na hřišti, ale také v kabině, například Johna Terryho.

„Gerrard zná velmi dobře tradice a historii svého klubu,“ vysvětlil Carlo. „Je šťastný, že může nosit dres, který nosí. To je i pro ostatní hráče Liverpoolu důležité, protože ví, že mají v týmu lídra, který je tam šťastný, dává do hry srdce, a také je může něco ze svého velkolepého umění naučit. Je ztělesněním Liverpoolu, ztělesněním svého klubu, tak jako třeba John Terry je ztělesněním Chelsea, nebo jako byl Paulo Maldini ztělesněním AC Milán,“ Ancelottiho předchozího působiště. „Takovéto ikony klubu jsou velmi dobrým příkladem pro mladé hráče, kterým ukazují správnou cestu, správné chování, které potřebujete, chcete-li hrát za velkokluby, kterými jsou právě Chelsea, AC Milán nebo Liverpool.“

Cílem Blues je zopakovat loňské vítězství na Anfieldu, které se ukázalo jako jedním ze zásadních k vítězství v Premier League. Naše obrana se zatím nachází ve velice dobrém rozpoložení a neinkasuje a Ancelotti se pokusil vysvětlit proč.

„Nyní hrajeme dobře i proti týmům, se kterými jsme loni měli problémy. Loni jsme prohráli s Aston Villou, letos remizovali, prohráli jsme s Wiganem, letos nad nimi vyhráli. Neinkasujeme mnoho gólů, což je oproti totožné fázi ligy z loňského roku vcelku razantní rozdíl. Hrajeme kompaktně, jsme stále sehranější, díky tomu často neinkasujeme,“ zakončil Italský stratég na lavičce The Blues.


20:55:07 - 06.11.10 - Petric32 - Mužstvo - 3376x