Report: Chelsea 4:1 Spartak

Chelsea dnes porazila Spartak 4:1 a vede skupinu F. Jak se zápas líbil Vám? Napište do komentářů svůj názor.

Chelsea FC 4:1 Spartak Moskva
Stamford Bridge, Londýn
Branky: 49. Anelka, 62. Drogba (pen.), 66. a 90+3. Ivanovič - 86. Baženov.

Chelsea:
Čech - Ferreira, Ivanovič, Alex, A. Cole - Mikel (68. McEachran), Ramires, Žirkov - Anelka (76. Kakuta), Drogba (76. Sturridge), Kalou.

Spartak:
Dykan - Ivanov, Pareja, Suchý, Makejev - Ibson, Šešukov (66. Drinčič) - McGeady (79. Baženov), Alex (67. Kozlov), Gombarov - Welliton.

Písaný report
Chelsea začala úvod zápasu veľmi opatrne, dá sa povedať, že Spartak mal v prvom polčase prevahu. Treba pripomenúť, že od začiatku nenastúpil John Terry a kapitánsku pásku zveril Ancelotti vzhľadom na absenciu Lamparda, Didierovi Drogbovi. The Blues akoby nehrali na 100%, presne ako v poslednom ligovom zápase s Blackburnom. V 38. minúte si John Obi Mikel vyslúžil žltú kartu.

Do druhého polčasu mali zverenci Carla Ancelottiho skvelý nástup, už v 49. minúte nás z biedy vytrhol Nicolas Anelka, ktorý po nahrávke Kaloua nezaváhal.
Naši začali riadne zaberať a v 62. minúte sme dali i druhý gól. DIdier Drogba viedol peknú akciu, v pokutovom území hostí bol ale faulovaný. Sám sa postavil k penalte, ktorú bezpečne premenil.
O štyri minúty nasledoval rohový kop a na ten si skvele nabehol Branislav Ivanović. V 66. minúte bolo 3:0.
Do hry sa postupne dostali mladíci, McEachran, Kakuta a Sturridge. V 86. minúte hostia znížili na 3:1, čo bolo prekvapivé, lebo v druhom polčase toho moc nenahrali.
Na konečných 4:1 spečatil strelec predošlého gólu Ivanović, ktorý sa po veľkých zmätkoch v pokutovom území Spartaku najlepšie zorientoval.

Pripísali sme si tak v skupine F i štvrté víťazstvo, a prvé miesto a samozrejme i postup do osemfinále nám už neujdú.

23:47:29 - 03.11.10 - Kopr - Mužstvo - 3858x