Everton 0:1 Chelsea

Chelsea v Goodison Parku navázala na domácí vítězství 2:1 a po výhře 1:0 se může těšit na další účast ve finále Carling Cupu. Jedinou branku evertonské odvety vstřelil Joe Cole.
Blues začali aktivněji a v úvodu marně pokoušeli štěstí Alex a Wright-Phillips. Daleko zajímavější situace byla k vidění na druhé straně, v 9. minutě hlavičkoval po Artetově rohu Lescott a Čech měl co dělat, aby hlavičku anglického reprezentanta vytěsnil z prostoru tří tyčí. Ve 28. minutě vyzkoušel Howardovu pozornost Anelka, o šest minut později pak po akci Bellettiho nezamířil přesně Malouda. Poslední šanci první půle měl Johnson, zásluhou včasného zásahu Alexe se ovšem vlnila pouze boční síť.

Hned v úvodu druhé půle mohl misky vah na stranu Chelsea ještě více naklonit Nicolas Anelka, jeho střele se ovšem do cesty postavilo břevno. Za domácí odpověděl Neville a Čech musel hodně rychle na zem, aby mu míč neprošel mezi nohama do sítě. Toffees si začínali vytvářet převahu, tu ovšem odvála 69. minuta. V ní Maluda krásným pasem za obranu našel rozeběhnutého Colea a ten prostřelil Howarda - 0:1.

Svěřenci Davida Moyese v závěru svého soupeře již nedokázali dostat pod tlak a neukončili tak třináctileté čekání na účast ve finále nějakého poháru.

Everton FC: Tim Howard, Joleon Lescott, Phil Neville, Jorge Nuno Valente, Mikel Arteta, Tim Cahill, Lee Carsley (70. Victor Anichebe), Manuel Fernandes (78. James Vaughan), Phil Jagielka, Leon Osman, Andrew Johnson

Chelsea FC: Petr Čech, Alex, Juliano Belletti, Wayne Bridge, Ricardo Carvalho, Joe Cole (82. Claudio Pizarro), Claude Makelele, Florent Malouda (90. Ashley Cole), Steve Sidwell, Shaun Wright-Phillips, Nicolas Anelka (90. Tal Ben-Haim)

Branky: J.Cole
Rozhodčí: Steve Bennett
Diváci: 37,086